Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie. Źródło obrazka: www.arr.gov.pl

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR zakup leków przeciw warrozie refundacja ARR warroza zwalczanie warrozy kwas mrówkowy kwas szczawiowy kwas mlekowy kwas octowy pasieka ekologiczna

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

W ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” właściciele pasiek mogą otrzymać dofinansowanie na leki zwalczające warrozę. Celem tego działania jest przede wszystkim ograniczenie występowania tej choroby w naszym kraju.

Z dofinansowania w formie refundacji zakupu leków mogą skorzystać organizacje, związki i stowarzyszenia pszczelarzy. Refundacji podlegają wyłącznie koszty leków do zwalczania warrozy, które są dopuszczone do użytku w Polsce, a także środków do walki z warrozą (czyli kwasu mrówkowego, szczawiowego, mlekowego i octowego) wymienionych w rozporządzeniu Komisji Europejskiej z dnia 5 września 2008 roku, ale tylko dla pasiek, które prowadzą działalność ekologiczną. Koszty zakupu leków i środków leczniczych będą refundowane tylko dla pasiek, które posiadają weterynaryjny numer identyfikacyjny lub są wpisane do rejestru PLW. Oczywiście, pod warunkiem, że ich właściciele złożą do powiatowego lekarza weterynarii zawiadomienie o podejrzeniu wystąpienia warrozy.

Właściciele pasiek, którzy chcą otrzymać dofinansowanie muszą w odpowiednim terminie złożyć projekt na formularzu stworzonym przez ARR. Trzeba do niego dołączyć ofertę cenową leku od tego lekarza weterynarii, u którego uprawniony podmiot chce dokonać zakupu. Podczas realizacji projektu podmiot ubiegający się o refundację musi prowadzić odrębną ewidencję rzeczową i finansową oraz posiadać pełną dokumentację źródłową poniesionych kosztów. Maksymalna wysokość kwoty refundacji to 80 procent poniesionych kosztów netto na zakup leków i środków leczniczych, ale do wysokości kwoty umownej.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 10.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014
Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2231

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.