Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie. Źródło obrazka: www.arr.gov.pl

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR zakup leków przeciw warrozie refundacja ARR warroza zwalczanie warrozy kwas mrówkowy kwas szczawiowy kwas mlekowy kwas octowy pasieka ekologiczna

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

W ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” właściciele pasiek mogą otrzymać dofinansowanie na leki zwalczające warrozę. Celem tego działania jest przede wszystkim ograniczenie występowania tej choroby w naszym kraju.

Z dofinansowania w formie refundacji zakupu leków mogą skorzystać organizacje, związki i stowarzyszenia pszczelarzy. Refundacji podlegają wyłącznie koszty leków do zwalczania warrozy, które są dopuszczone do użytku w Polsce, a także środków do walki z warrozą (czyli kwasu mrówkowego, szczawiowego, mlekowego i octowego) wymienionych w rozporządzeniu Komisji Europejskiej z dnia 5 września 2008 roku, ale tylko dla pasiek, które prowadzą działalność ekologiczną. Koszty zakupu leków i środków leczniczych będą refundowane tylko dla pasiek, które posiadają weterynaryjny numer identyfikacyjny lub są wpisane do rejestru PLW. Oczywiście, pod warunkiem, że ich właściciele złożą do powiatowego lekarza weterynarii zawiadomienie o podejrzeniu wystąpienia warrozy.

Właściciele pasiek, którzy chcą otrzymać dofinansowanie muszą w odpowiednim terminie złożyć projekt na formularzu stworzonym przez ARR. Trzeba do niego dołączyć ofertę cenową leku od tego lekarza weterynarii, u którego uprawniony podmiot chce dokonać zakupu. Podczas realizacji projektu podmiot ubiegający się o refundację musi prowadzić odrębną ewidencję rzeczową i finansową oraz posiadać pełną dokumentację źródłową poniesionych kosztów. Maksymalna wysokość kwoty refundacji to 80 procent poniesionych kosztów netto na zakup leków i środków leczniczych, ale do wysokości kwoty umownej.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 10.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014
Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2479

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski