Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Zespoły Enactusa - na czarno w centrum Enactus WSZiB. Źródło zdjęcia: Enactus WSZiB.

wydarzenie pszczelarskie 2014 Warszawa BeePower Konkurs Enactus Poland Enactus WSZiB Eco Driver Eco Leader

Przedstawiamy drugą część sprawozdania z konkursu Enactus Poland 2014.

W Bee Power skupiliśmy się na pszczołach, ponieważ ich liczba wciąż maleje. Nasze hasło brzmi: „To be or not to be, depends on a bee!” (być albo nie być zależy od pszczół!). Pomagaliśmy pszczelarzom w rozwijaniu ich biznesów. Co więcej, wyszliśmy z projektem za granicę i pomagamy ludziom w Afryce postawić ule. Przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak krok po kroku zbudować ul i jej wideo wizualizację. 

Pierwsze miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, drugie z Uniwersytetu Łódzkiego, a trzecie my. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie. W ciągu tych czterech lat od reaktywacji zespołu we WSZiB, dwa razy staliśmy na podium. Jednak to zwycięstwo jest dla nas szczególne, gdyż jest to pierwsze osiągnięcie jako Enactus WSZiB (dwa lata temu miała miejsce zmiana nazwy SIFE na Enactus).

Działając w Enactusie mieliśmy możliwość realizacji naszych pomysłów na „zmianę świata na lepsze”. Było to wspaniałe doświadczenie z zakresu zarządzania projektami, zarządzania czasem i pracy w zespole. Dzięki temu nabraliśmy nowych umiejętności i ochoty do działania w przyszłym roku!

Wróciliśmy do Poznania dumni i z pięknym pucharem. Dla każdego z nas było to szczególne osiągnięcie i wyróżnienie – pokonaliśmy 6 innych drużyn i nie daliśmy o sobie zapomnieć! Teraz możemy spokojnie powrócić do nauki do sesji :)

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego opiekuna naukowego Bartłomieja Jurasa, do władz uczelni, które wspierały nas finansowo, do Pani Izabeli Bryzek, której pomoc okazała się bezcenna, do wszystkich firm, które udzieliły nam swoich patronatów i wsparcia oraz do wszystkich osób, które służyły nam swoją pomocą, i od których usłyszeliśmy miłe słowo.

Wielkie dzięki dla całego wspaniałego zespołu – małego, ale prężnie działającego – jesteście super!

Powrót do części pierwszej sprawozdania: Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie!

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z konkursu w albumie: Enactus Poland 2014.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1842

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja