Portal Pszczelarski

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Zespoły Enactusa - na czarno w centrum Enactus WSZiB. Źródło zdjęcia: Enactus WSZiB.

wydarzenie pszczelarskie 2014 Warszawa BeePower Konkurs Enactus Poland Enactus WSZiB Eco Driver Eco Leader

Przedstawiamy drugą część sprawozdania z konkursu Enactus Poland 2014.

W Bee Power skupiliśmy się na pszczołach, ponieważ ich liczba wciąż maleje. Nasze hasło brzmi: „To be or not to be, depends on a bee!” (być albo nie być zależy od pszczół!). Pomagaliśmy pszczelarzom w rozwijaniu ich biznesów. Co więcej, wyszliśmy z projektem za granicę i pomagamy ludziom w Afryce postawić ule. Przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak krok po kroku zbudować ul i jej wideo wizualizację. 

Pierwsze miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, drugie z Uniwersytetu Łódzkiego, a trzecie my. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie. W ciągu tych czterech lat od reaktywacji zespołu we WSZiB, dwa razy staliśmy na podium. Jednak to zwycięstwo jest dla nas szczególne, gdyż jest to pierwsze osiągnięcie jako Enactus WSZiB (dwa lata temu miała miejsce zmiana nazwy SIFE na Enactus).

Działając w Enactusie mieliśmy możliwość realizacji naszych pomysłów na „zmianę świata na lepsze”. Było to wspaniałe doświadczenie z zakresu zarządzania projektami, zarządzania czasem i pracy w zespole. Dzięki temu nabraliśmy nowych umiejętności i ochoty do działania w przyszłym roku!

Wróciliśmy do Poznania dumni i z pięknym pucharem. Dla każdego z nas było to szczególne osiągnięcie i wyróżnienie – pokonaliśmy 6 innych drużyn i nie daliśmy o sobie zapomnieć! Teraz możemy spokojnie powrócić do nauki do sesji :)

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego opiekuna naukowego Bartłomieja Jurasa, do władz uczelni, które wspierały nas finansowo, do Pani Izabeli Bryzek, której pomoc okazała się bezcenna, do wszystkich firm, które udzieliły nam swoich patronatów i wsparcia oraz do wszystkich osób, które służyły nam swoją pomocą, i od których usłyszeliśmy miłe słowo.

Wielkie dzięki dla całego wspaniałego zespołu – małego, ale prężnie działającego – jesteście super!

Powrót do części pierwszej sprawozdania: Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie!

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z konkursu w albumie: Enactus Poland 2014.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1587

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Biały miód leśny z Mount Oku

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie