Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu. Źródło obrazka: arr.gov.pl

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR zakup sprzętu refundacja ARR

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Polscy pszczelarze mogą w dużym zakresie korzystać z programu „Wsparcia rynku produktów pszczelich”. Jednym z działań jest refundacja zakupu sprzętu pasiecznego.

Celem działania jest poprawa produkcji pasiecznej oraz jakości pozyskiwanych produktów pszczelich, a także wzmocnienie procesów modernizacyjnych gospodarstw pasiecznych. Podmiotami uprawnionymi do skorzystania z działania są związki, stowarzyszenia i inne organizacje pasieczne. Końcowym odbiorcą projektu może być właściciel gospodarstwa pasiecznego, który posiada co najmniej 15 rodzin pszczelich.

Refundacji podlegają wyłącznie koszty zakupu fabrycznie nowego, specjalistycznego sprzętu pszczelarskiego: miodarek, dekrystalizatorów, odstojników, stołów do odsklepiania plastrów, topiarek do wosku, suszarek do suszenia obnóży pyłkowych, refraktometrów, urządzeń do kremowania miodu oraz kompletnych uli wszystkich typów.

Podmioty uprawnione i zainteresowane uzyskaniem refundacji muszą w odpowiednim terminie złożyć projekt na formularzu przygotowanym przez Agencję Rynku Rolnego, wraz z dołączoną ofertą handlową na zakup każdego rodzaju sprzętu, który ma być refundowany. Oferta handlowa musi pochodzić od sprzedawcy, który prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą. Pod koniec realizacji projektu ARR dokona wyliczenia i wypłaty refundacji kosztów poniesionych przez podmiot uprawniony w wysokości nie większej niż 60 procent poniesionych kosztów netto, do wysokości kwoty umownej. Maksymalna wysokość refundacji nie przekroczy 70 złotych w przeliczeniu na jedną rodzinę pszczelą, a także nie będzie wyższa niż 10 tysięcy złotych.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 10.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Ocena projektu zakup sprzętu w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2589

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.