Portal Pszczelarski

XVIII Nadbużańskie Święto Pszczoły

Powyżej baner informacyjny dotyczący XVIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły. Projekt własny.

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie czerwiec 2014 2014 Okszów Nadbużańskie Święto Pszczoły Powiatowy Konkurs Kulinarny Miód dobry na wszystko Powiatowy Konkurs Wiedzy Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka Powiatowy Konkurs Plastyczny Pszczoła w środowisku naturalnym Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie Starostwo Powiatowe w Chełmie Urząd Gminy Chełm Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie

XVIII Nadbużańskie Święto Pszczoły odbędzie się 1 czerwca 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

Podczas 18. edycji niniejszej imprezy pszczelarskiej zostanie zorganizowany kiermasz sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich oraz potraw kulinarnych. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych organizatorzy przewidzieli możliwość udziału w licznych konkursach.

Oferta wystawowa jest skierowana głównie do osób z terenu powiatu chełmskiego, Chełma oraz regionu. Uczestniczyć w XVIII Nadbużańskim Święcie Pszczoły mogą nie tylko pszczelarze, ale i miłośnicy pszczół oraz miodożercy.

Program Nadbużańskiego Święta Pszczoły w Okszowie obejmuje:

- kiermasz i wystawę twórców ludowych oraz kół gospodyń wiejskich; 

- IV Powiatowy Konkurs Kulinarny "Miód dobry na wszystko", w którym to uczestnicy będą przygotowywać potrawy z miodem w czterych kategoriach konkursowych: dania główne, ciasta i desery, nalewki;

- XV Powiatowy Konkurs Wiedzy "Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka";

- XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Pszczoła w środowisku naturalnym".

Finał konkursów dotyczących wiedzy i umiejętności plastycznych odbędzie się w trakcie trwania niniejszej imprezy. Jest on poprzedzony eliminacjami wśród młodzieży szkolnej. Wśród celów jakie przyświecają organizatorom wyżej wymienionych konkursów są m.in.:
- propagowanie wśród uczniów znaczenia oraz roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym,
- nabywanie umiejętności do życia w zgodzie z przyrodą,
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich.

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Chełm, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie i Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie.

Zobacz również:

XX Nadbużańskie Święto Pszczoły

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2139

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-05-24 10:26:01

Byłbym chętny tylko kawał drogi ode mnie. Podoba mi się pomysł z konkursami dla dzieci. Wtedy przychodzi i młodzież i rodzice i robi się pokaźna gromadka ludzi.  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Filet limonkowo-miodowy z ziołami

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)

Agua fresca z borówek