Portal Pszczelarski

XVIII Nadbużańskie Święto Pszczoły

Powyżej baner informacyjny dotyczący XVIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły. Projekt własny.

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie czerwiec 2014 2014 Okszów Nadbużańskie Święto Pszczoły Powiatowy Konkurs Kulinarny Miód dobry na wszystko Powiatowy Konkurs Wiedzy Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka Powiatowy Konkurs Plastyczny Pszczoła w środowisku naturalnym Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie Starostwo Powiatowe w Chełmie Urząd Gminy Chełm Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie

XVIII Nadbużańskie Święto Pszczoły odbędzie się 1 czerwca 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

Podczas 18. edycji niniejszej imprezy pszczelarskiej zostanie zorganizowany kiermasz sztuki ludowej, wyrobów pszczelarskich oraz potraw kulinarnych. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych organizatorzy przewidzieli możliwość udziału w licznych konkursach.

Oferta wystawowa jest skierowana głównie do osób z terenu powiatu chełmskiego, Chełma oraz regionu. Uczestniczyć w XVIII Nadbużańskim Święcie Pszczoły mogą nie tylko pszczelarze, ale i miłośnicy pszczół oraz miodożercy.

Program Nadbużańskiego Święta Pszczoły w Okszowie obejmuje:

- kiermasz i wystawę twórców ludowych oraz kół gospodyń wiejskich; 

- IV Powiatowy Konkurs Kulinarny "Miód dobry na wszystko", w którym to uczestnicy będą przygotowywać potrawy z miodem w czterych kategoriach konkursowych: dania główne, ciasta i desery, nalewki;

- XV Powiatowy Konkurs Wiedzy "Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka";

- XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Pszczoła w środowisku naturalnym".

Finał konkursów dotyczących wiedzy i umiejętności plastycznych odbędzie się w trakcie trwania niniejszej imprezy. Jest on poprzedzony eliminacjami wśród młodzieży szkolnej. Wśród celów jakie przyświecają organizatorom wyżej wymienionych konkursów są m.in.:
- propagowanie wśród uczniów znaczenia oraz roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym,
- nabywanie umiejętności do życia w zgodzie z przyrodą,
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich.

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Chełm, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie i Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie.

Zobacz również:

XX Nadbużańskie Święto Pszczoły

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2008

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis

2014-05-24 10:26:01

Byłbym chętny tylko kawał drogi ode mnie. Podoba mi się pomysł z konkursami dla dzieci. Wtedy przychodzi i młodzież i rodzice i robi się pokaźna gromadka ludzi.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.