Portal Pszczelarski

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Powyżej loga Enactus WSZiB, projektu BeePower oraz Portalu Pszczelarskiego. Opracowanie własne.

wydarzenie pszczelarskie prelekcja pszczelarska marzec 2014 2014 Poznań BeePower Enactus WSZiB Adrian Suszka

Ratować pszczoły trzeba i my mamy tego świadomość. Niepokojące nas informacje o masowym wymieraniu pszczół mobilizują nas do działania! Jesteśmy grupą młodych studentów, których interesuje przyszłość świata. Dlatego nie pozostajemy bierni i działamy.

Dnia 22 marca b.r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu zorganizowaliśmy prelekcję Pana Adriana Suszki z zakresu pszczelarstwa. Prelekcje powstały oczywiście dzięki naszej organizacji ENACTUS WSZiB, która prowadzi m.in. projekt BeePower. Tematyka ta przyciągnęła wielu studentów, którzy słuchali, w jaki sposób można wspierać te pracowite owady, jak rozpoznać prawdziwy miód i na czym polega praca pszczelarza. W ramach projektu BeePower zostało zorganizowane nietypowe spotkanie po prelekcji. W tym czasie nagrano film instruktarzowy jak zbudować ul pszczeli i krok po kroku przedstawiono wszystkie jego elementy.

Pan Adrian wspomógł swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, a całość została nagrana. Powstał film, który ma kluczową rolę w projekcie tej organizacji. Został on przetłumaczony na język angielski i posłuży jako instrukcja przy budowie uli w Ugandzie. W prosty i przejrzysty sposób pokazano jak tego dokonać i każdy początkujący pszczelarz z pewnością znajdzie tam potrzebne informacje.

Link do filmu na stronie internetowej zamieszczamy poniżej:



Marcin Peta

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 2367

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-05-18 20:48:33

Fajnie poczytać takie artykuły:)



  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Nalewka jaśminowa z miodem

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia