Portal Pszczelarski

Pszczelarstwo na Mazowszu: Być albo nie być - oto jest pytanie

Na obrazku: zaproszenie na konferencję pt. "Pszczelarstwo na Mazowszu: Być albo nie być - oto jest pytanie". Źródło obrazka: materiały nadesłane przez ks. Kazimierza Kurka. Projekt własny.

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska listopad 2014 2014 Pszczelarstwo na Mazowszu Płock Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku Piotr Libera Adam Struzik Michał Boszko Eugeniusz Marciniak Piotr Michalik Roman Kluska Waldemar Ciesielski Tomasz Krzemiński Jacek Kłosiński Agata Witkowska Agata Chachuła Mariusz Chachuła Ryszard Dudzic Jerzy Chyczewski Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku Humana Divinis Dzieci Płocka

W piątek, 7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (ul. Kutnowska 30, Płock) odbędzie się konferencja popularno-naukowa pt.: "Pszczelarstwo na Mazowszu: Być albo nie być - oto jest pytanie". 

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem J. E. Ks. p. Piotra Libery, Biskupa Płockiego oraz pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest adresowana do: nauczycieli i uczniów szkół wszystkich szczebli, studentów i ludzi nauki, emerytów i bezrobotnych oraz osób pragnących mieć własną pasiekę.

Podczas konferencji mowa będzie m.in.:
- o pożytkach z miodów i pozostałych produktów pszczelich;
- o znaczeniu pszczoły miodnej w rolnictwie;
- o idealnej współpracy pszczelarza i rolnika oraz wzajemnych oczekiwaniach;
- nt. zakładania pasieki;
- o tradycji pszczelarskiej w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej;
- o krajowych i unijnych środkach pomocowych dla pszczelarzy;
- o pszczelarstwie w polskim systemie edukacji;
- o polityce nasadzeń roślin, krzewów i drzew miodajnych.

Program konferencji pt.: Pszczelarstwo na Mazowszu: Być albo nie być - oto jest pytanie

7 listopad 2014 (piątek)

10:00 - Otwarcie konferencji

10:20 - O pożytkach z miodów i pozostałych produktów pszczelich - ks. dr Eugeniusz Marciniak - przedstawiciel Fundacji Pomocy Człowiekowi i Środowisku "Humana Divinis"

10:40 - Znaczenie pszczoły miodnej w rolnictwie i jej ochrona przed pestycydami - dr inż. Piotr Michalik - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku

11:00 - O idealnej współpracy pszczelarza i rolnika oraz wzajemnych oczekiwaniach - Roman Kluska - Przewodniczący Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku, oraz Adam Molak - rolnik

11:20 - Zakładamy pasiekę - krok po kroku - Waldemar Ciesielski oraz Tomasz Krzemiński

11:40 - Tradycje pszczelarskie w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej - Jacek Kłosiński - dyrektor Zespołów Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

11:50 - Przerwa na kawę

12:05 - Krajowe i unijne środki pomocowe dla pszczelarzy - Agata Witkowska - Kierownik Działu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich Agencji Rynku Rolnego Warszawa

12:25 - Pszczelarstwo w polskim systemie edukacji na przykładzie Technikum Pszczelarstwa w Pszczelej Woli - Agata Chachuła oraz Mariusz Chachuła

12:55 - Polityka nasadzeń roślin, krzewów i drzew miododajnych od sołectwa po metropolię - Ryszard Dudzic - główny specjalista, ogrodnik Miasta Płocka, oraz Jerzy Chyczewski - pszczelarz

13:15 - Podsumowanie konferencji

13:30 - Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" im. Druha Wacława Milke

14:00 - Obiad

Konferencja winna zaowocować powstawaniem szkolnych (uczniowskich) kółek pszczelarskich praktycznie w każdej szkole, prowadzonych przez nauczyciela i pszczelarza, a także pomóc początkującym pszczelarzom w zakładaniu i prowadzeniu pasieki. Pragnieniem organizatorów konferencji jest także powstanie klasy pszczelarstwa ww. szkole.

Więcej informacji udziela pani Maria Pisarska-Galas, dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomicznego Szkół w Płocku: tel. 0-24 267 68 72

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3521

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis

2014-10-28 14:01:11

Super! Od najmłodszych lat trzeba dzieci edukować. Dorośli też powinni się wybrać i posłuchać coś na ten temat.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.