Portal Pszczelarski

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Na obrazku: logo ARR i informacja o terminie składania projektów. Źródło obrazka: w-modr.pl/files/Image/Loga_firm/ARR_Logo-transparent.gif

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR Agencja Rynku Rolnego refundacja ARR

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja

Do 30 maja 2014 można składać projekty w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” w sezonie 2014/2015. Dofinansowanie w tym sezonie ponad 2,7 miliona euro.

Głównym celem wsparcia dla pszczelarzy jest poprawa jakości produktów pszczelich oraz poprawienie warunków ich produkcji i zbytu. O wsparcie mogą ubiegać się podmioty uprawnione, czyli związki pszczelarskie, zrzeszenia i stowarzyszenia pszczelarzy, grupy producenckie, spółdzielnie pszczelarskie, a także jednostki badawcze, które zajmują się problematyką pszczelarską. Końcowym odbiorą pomocy może być pszczelarz, który posiada określoną w warunkach mechanizmu liczbę rodzin pszczelich. Liczba ta różni się w zależności od celu, na jaki chcemy uzyskać refundację.

W sezonie 2014/2015 można ubiegać się o refundację na: prowadzenie szkoleń dla pszczelarzy, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup środków do walki z warrozą, zakup lawet przeznaczonych do przewozu uli, zakup urządzeń wykorzystywanych w laboratoriach badających pszczoły lub produkty pszczele, wykonanie analiz jakości miodu, zakup matek pszczelich, pakietów i odkładów pszczelich, a także na wdrażanie krajowych programów badawczych.

Projekty planowanych działań trzeba opisać na specjalnych formularzach opracowanych przez Agencję Rynku Rolnego – dostępne są one w terenowych oddziałach ARR lub na stronie internetowej Agencji. Projekty należy składać osobiście lub wysłać pocztą do Centrali Agencji Rynku Rolnego. Realizacja projektów w sezonie 2014/2015 powinna zakończyć się 14 sierpnia 2015 roku. Jest to termin, w którym trzeba złożyć w Agencji Rynku Rolnego wniosek o refundację wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Dopiero wtedy umowy są rozliczane, a poniesione koszty refundowane.

Opracowano na podstawie:
Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w 2014 roku, www.arr.gov.pl, 1.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Warunki mechanizmu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" 2014/2015, 2015/2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3360

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2014-05-07 08:51:04

no czasu niewiele zostalo

emil 2014-05-10 14:46:28

ale damy radę ;)

kamil_kolodziejczyk91 2014-05-25 06:24:12

Witam, proszę o informację czy sklep może sprzedawać sprzęt na refundację? Jesli tak to na jakich zasadach? Czy potrzebna jest zgoda producenta? oraz czy sklep musi zgłosić siebie jako sprzedawce e ARR. Czy WZP, który ubiega się o refundację (oraz posiada jednocześnie swój sklep) może odrzucić faktury moich klientów (bo to WZP jest podmiotem składajacym wniosek o refundacje). Proszę o odpowiedź, gdyby ktoś wiedział. Pozdrawiam

emil 2014-05-25 15:29:28

Witam. Tak, sklepy mogą oferować sprzęt na refundacje. Musi on być nowy i spełniać normy (np. miodarka wykonana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością). Sklep oczywiście musi w trakcie sprzedaży oraz składania oferty prowadzić działalność gospodarczą. Nie potrzebuje Pan zgody producenta, gdyż dla Pana nie ma w zasadzie żadnej różnicy w sprzedaży miodarki na refundacje czy bez. Należy złożyć ofertę do organizacji pszczelarskiej, a ta z projektem powinna zostać wysłana do ARR, wtedy pszczelarz będzie mógł w Pana sklepie nabyć (ale tylko z tych organizacji, które wysłały ofertę do ARR). Jeśli wysłali Pana ofertę i zakupi pszczelarz u Pana, to nie ma podstawy do odrzuceń, oczywiście jeśli towar z umowy pomiędzy WZP a pszczelarzem zgadza się z opisem na fakturze - jeśli ma określony model miodarki kupić, to nie może uzyskać refundacji na jakiś model stołu do odsklepiania - chyba, że aneks zostanie zawarty. Jeśli WZP nie wyśle oferty, a ma Pan klientów z tegoż WZP, to bym radził zasygnalizować taki problem w Centrali ARR. Dodam, że po wysłaniu projektów organizacje pszczelarskie mają możliwość dosłania oferty w trakcie już realizacji projektów.

mlody_pszczelarz 2014-06-03 22:53:36

ja sie na miodarke u siebie zapisalem, a Wy?  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.