Portal Pszczelarski

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Na obrazku: logo ARR i informacja o terminie składania projektów. Źródło obrazka: w-modr.pl/files/Image/Loga_firm/ARR_Logo-transparent.gif

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR Agencja Rynku Rolnego refundacja ARR

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja

Do 30 maja 2014 można składać projekty w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” w sezonie 2014/2015. Dofinansowanie w tym sezonie ponad 2,7 miliona euro.

Głównym celem wsparcia dla pszczelarzy jest poprawa jakości produktów pszczelich oraz poprawienie warunków ich produkcji i zbytu. O wsparcie mogą ubiegać się podmioty uprawnione, czyli związki pszczelarskie, zrzeszenia i stowarzyszenia pszczelarzy, grupy producenckie, spółdzielnie pszczelarskie, a także jednostki badawcze, które zajmują się problematyką pszczelarską. Końcowym odbiorą pomocy może być pszczelarz, który posiada określoną w warunkach mechanizmu liczbę rodzin pszczelich. Liczba ta różni się w zależności od celu, na jaki chcemy uzyskać refundację.

W sezonie 2014/2015 można ubiegać się o refundację na: prowadzenie szkoleń dla pszczelarzy, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup środków do walki z warrozą, zakup lawet przeznaczonych do przewozu uli, zakup urządzeń wykorzystywanych w laboratoriach badających pszczoły lub produkty pszczele, wykonanie analiz jakości miodu, zakup matek pszczelich, pakietów i odkładów pszczelich, a także na wdrażanie krajowych programów badawczych.

Projekty planowanych działań trzeba opisać na specjalnych formularzach opracowanych przez Agencję Rynku Rolnego – dostępne są one w terenowych oddziałach ARR lub na stronie internetowej Agencji. Projekty należy składać osobiście lub wysłać pocztą do Centrali Agencji Rynku Rolnego. Realizacja projektów w sezonie 2014/2015 powinna zakończyć się 14 sierpnia 2015 roku. Jest to termin, w którym trzeba złożyć w Agencji Rynku Rolnego wniosek o refundację wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Dopiero wtedy umowy są rozliczane, a poniesione koszty refundowane.

Opracowano na podstawie:
Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w 2014 roku, www.arr.gov.pl, 1.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Warunki mechanizmu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" 2014/2015, 2015/2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3113

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2014-05-07 08:51:04

no czasu niewiele zostalo

emil

2014-05-10 14:46:28

ale damy radę ;)

kamil_kolodziejczyk91

2014-05-25 06:24:12

Witam, proszę o informację czy sklep może sprzedawać sprzęt na refundację? Jesli tak to na jakich zasadach? Czy potrzebna jest zgoda producenta? oraz czy sklep musi zgłosić siebie jako sprzedawce e ARR. Czy WZP, który ubiega się o refundację (oraz posiada jednocześnie swój sklep) może odrzucić faktury moich klientów (bo to WZP jest podmiotem składajacym wniosek o refundacje). Proszę o odpowiedź, gdyby ktoś wiedział. Pozdrawiam

emil

2014-05-25 15:29:28

Witam. Tak, sklepy mogą oferować sprzęt na refundacje. Musi on być nowy i spełniać normy (np. miodarka wykonana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością). Sklep oczywiście musi w trakcie sprzedaży oraz składania oferty prowadzić działalność gospodarczą. Nie potrzebuje Pan zgody producenta, gdyż dla Pana nie ma w zasadzie żadnej różnicy w sprzedaży miodarki na refundacje czy bez. Należy złożyć ofertę do organizacji pszczelarskiej, a ta z projektem powinna zostać wysłana do ARR, wtedy pszczelarz będzie mógł w Pana sklepie nabyć (ale tylko z tych organizacji, które wysłały ofertę do ARR). Jeśli wysłali Pana ofertę i zakupi pszczelarz u Pana, to nie ma podstawy do odrzuceń, oczywiście jeśli towar z umowy pomiędzy WZP a pszczelarzem zgadza się z opisem na fakturze - jeśli ma określony model miodarki kupić, to nie może uzyskać refundacji na jakiś model stołu do odsklepiania - chyba, że aneks zostanie zawarty. Jeśli WZP nie wyśle oferty, a ma Pan klientów z tegoż WZP, to bym radził zasygnalizować taki problem w Centrali ARR. Dodam, że po wysłaniu projektów organizacje pszczelarskie mają możliwość dosłania oferty w trakcie już realizacji projektów.

mlody_pszczelarz

2014-06-03 22:53:36

ja sie na miodarke u siebie zapisalem, a Wy?

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.