Portal Pszczelarski

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Na obrazku: logo ARR i informacja o terminie składania projektów. Źródło obrazka: w-modr.pl/files/Image/Loga_firm/ARR_Logo-transparent.gif

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR Agencja Rynku Rolnego refundacja ARR

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja

Do 30 maja 2014 można składać projekty w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” w sezonie 2014/2015. Dofinansowanie w tym sezonie ponad 2,7 miliona euro.

Głównym celem wsparcia dla pszczelarzy jest poprawa jakości produktów pszczelich oraz poprawienie warunków ich produkcji i zbytu. O wsparcie mogą ubiegać się podmioty uprawnione, czyli związki pszczelarskie, zrzeszenia i stowarzyszenia pszczelarzy, grupy producenckie, spółdzielnie pszczelarskie, a także jednostki badawcze, które zajmują się problematyką pszczelarską. Końcowym odbiorą pomocy może być pszczelarz, który posiada określoną w warunkach mechanizmu liczbę rodzin pszczelich. Liczba ta różni się w zależności od celu, na jaki chcemy uzyskać refundację.

W sezonie 2014/2015 można ubiegać się o refundację na: prowadzenie szkoleń dla pszczelarzy, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup środków do walki z warrozą, zakup lawet przeznaczonych do przewozu uli, zakup urządzeń wykorzystywanych w laboratoriach badających pszczoły lub produkty pszczele, wykonanie analiz jakości miodu, zakup matek pszczelich, pakietów i odkładów pszczelich, a także na wdrażanie krajowych programów badawczych.

Projekty planowanych działań trzeba opisać na specjalnych formularzach opracowanych przez Agencję Rynku Rolnego – dostępne są one w terenowych oddziałach ARR lub na stronie internetowej Agencji. Projekty należy składać osobiście lub wysłać pocztą do Centrali Agencji Rynku Rolnego. Realizacja projektów w sezonie 2014/2015 powinna zakończyć się 14 sierpnia 2015 roku. Jest to termin, w którym trzeba złożyć w Agencji Rynku Rolnego wniosek o refundację wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Dopiero wtedy umowy są rozliczane, a poniesione koszty refundowane.

Opracowano na podstawie:
Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w 2014 roku, www.arr.gov.pl, 1.11.2014 r.

Zobacz również:

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Warunki mechanizmu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" 2014/2015, 2015/2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3257

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2014-05-07 08:51:04

no czasu niewiele zostalo

emil 2014-05-10 14:46:28

ale damy radę ;)

kamil_kolodziejczyk91 2014-05-25 06:24:12

Witam, proszę o informację czy sklep może sprzedawać sprzęt na refundację? Jesli tak to na jakich zasadach? Czy potrzebna jest zgoda producenta? oraz czy sklep musi zgłosić siebie jako sprzedawce e ARR. Czy WZP, który ubiega się o refundację (oraz posiada jednocześnie swój sklep) może odrzucić faktury moich klientów (bo to WZP jest podmiotem składajacym wniosek o refundacje). Proszę o odpowiedź, gdyby ktoś wiedział. Pozdrawiam

emil 2014-05-25 15:29:28

Witam. Tak, sklepy mogą oferować sprzęt na refundacje. Musi on być nowy i spełniać normy (np. miodarka wykonana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością). Sklep oczywiście musi w trakcie sprzedaży oraz składania oferty prowadzić działalność gospodarczą. Nie potrzebuje Pan zgody producenta, gdyż dla Pana nie ma w zasadzie żadnej różnicy w sprzedaży miodarki na refundacje czy bez. Należy złożyć ofertę do organizacji pszczelarskiej, a ta z projektem powinna zostać wysłana do ARR, wtedy pszczelarz będzie mógł w Pana sklepie nabyć (ale tylko z tych organizacji, które wysłały ofertę do ARR). Jeśli wysłali Pana ofertę i zakupi pszczelarz u Pana, to nie ma podstawy do odrzuceń, oczywiście jeśli towar z umowy pomiędzy WZP a pszczelarzem zgadza się z opisem na fakturze - jeśli ma określony model miodarki kupić, to nie może uzyskać refundacji na jakiś model stołu do odsklepiania - chyba, że aneks zostanie zawarty. Jeśli WZP nie wyśle oferty, a ma Pan klientów z tegoż WZP, to bym radził zasygnalizować taki problem w Centrali ARR. Dodam, że po wysłaniu projektów organizacje pszczelarskie mają możliwość dosłania oferty w trakcie już realizacji projektów.

mlody_pszczelarz 2014-06-03 22:53:36

ja sie na miodarke u siebie zapisalem, a Wy?  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim