Portal Pszczelarski

Marketing pszczelarski - innowacje

Na zdjęciu: plaster miodu zatopiony w słoik miodu. Źródło zdjęcia: img.ehowcdn.com/640/ds-photo/getty/article/144/186/481257199_XS.jpg

marketing pszczelarski sprzedaż miodu ziołomiód powietrze ulowe

Marketing pszczelarski – innowacje

Z punktu widzenia marketingu pszczelarskiego ważna jest sprzedaż nie tylko miodu, ale też innych produktów pszczelich. W tym przypadku klientów mogą przyciągnąć ciekawe innowacje.

Przy sprzedaży produktów z różnych segmentów rynku na klientów zawsze działają sformułowania: nowy, unikalny, innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju, tego jeszcze nie było. Jest to dla odbiorcy informacja, że produkt, który kupuje jest inny niż wszystkie, wyjątkowy, w domyśle: lepszy. Nowinki zawsze świetnie się sprzedają, dlatego warto tę wiedzę wykorzystać także podczas sprzedaży miodu.

Innowacją w marketingu pszczelarskim może być zarówno produkt, jak i forma jego dystrybucji. Innowacyjny produkt to, na przykład, unikalny lub mało spotykany miód (na przykład malinowy). Dużym zainteresowaniem w kategorii innowacje mogą też cieszyć się ziołomiody, które dopiero zaczynają zdobywać popularność wśród konsumentów. Łączą w sobie zalety ziół i miodów, a w promocji ich sprzedaży największe znaczenie ma podkreślanie ich właściwości zdrowotnych i odżywczych.

Ciekawą innowacją, która ma szansę na zwiększenie sprzedaży, w miarę wzrostu promocji i popularności, jest powietrze ulowe. Jeszcze do niedawna pomysł sprzedaży powietrza z ula kiełkował w głowach niektórych pszczelarzy z bardziej biznesowym podejściem. Dziś produkt jest już dostępny na rynku w formie urządzeń, które rozpylają w pomieszczeniu propolisowe kapsułki.

Innowacje w marketingu pszczelarskim mogą przyciągnąć nowe grupy odbiorców – takich, których tradycyjny marketing i zwykłe miody, dostępne w każdej pasiece, do tej pory nie zachęcały do zakupu.

Zobacz również:

Czy pszczelarstwo jest innowacyjne?

Ziołomiody - produkty pszczele

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3884

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.