Portal Pszczelarski

„Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem”

Projekt własny.

Portal Pszczelarski redaktor Emil Mariusz Szymański monografia naukowa autor Jelenia Góra 2014

Miło nam poinformować, że w świeżo wydanej monografii naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem” zostały opublikowane dwa artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego Emila Mariusza Szymańskiego, których był współautorem. 

Monografie naukowe są obszernymi opracowaniami o charakterze naukowym. Bardzo często dzieło składa się z artykułów różnych autorów pod redakcją naukową. W tym przypadku było opracowanych przez naukowców aż 46 artykułów. Byli to przedstawiciele różnych ośrodków akademickich z terenu całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Publikacja oczywiście była poddana recenzji. Redaktorami naukowymi monografii są Bartosz Bartniczak oraz Katarzyna Trzeciak.

„Publikacja składa się z ośmiu rozdziałów, w których zawarte zostały zagadnienia dotyczące gospodarki opadami, świadomości, etyki, jakości życia, energetyki, prawa, finansów, ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności, transportu oraz metod i technik zarządzania.”[Bartniczak, s. 3] Pokazuje to szerokość zagadnień poruszanych przez autorów, a związanych z tematyką związaną z zarządzaniem środowiskiem.

Artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego były opracowane wspólnie z Adrianem Zabłockim. Pierwsze wspólne opracowanie tych autorów nosi tytuł „Aspekty prawne funkcjonowania gospodarstw pasiecznych”, drugie natomiast zatytułowane jest „Rola mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w latach 2010-2014 w ochronie populacji pszczół miodnych w Polsce”.

Całość publikacji składa się z 448 stron i została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejsce i rok wydania to Jelenia Góra 2014.

Przytoczony cytat pochodzi z:
Bartosz Bartniczak, Katarzyna Trzeciak (red.) Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem, Wydawnictwo AD REM, Jelenia Góra 2014, s. 3.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1601

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bananowe chipsy z miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Ciasteczka lekko miodowe

Żurawina z miodem i wanilią