Portal Pszczelarski

„Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem”

Projekt własny.

Portal Pszczelarski redaktor Emil Mariusz Szymański monografia naukowa autor Jelenia Góra 2014

Miło nam poinformować, że w świeżo wydanej monografii naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem” zostały opublikowane dwa artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego Emila Mariusza Szymańskiego, których był współautorem. 

Monografie naukowe są obszernymi opracowaniami o charakterze naukowym. Bardzo często dzieło składa się z artykułów różnych autorów pod redakcją naukową. W tym przypadku było opracowanych przez naukowców aż 46 artykułów. Byli to przedstawiciele różnych ośrodków akademickich z terenu całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Publikacja oczywiście była poddana recenzji. Redaktorami naukowymi monografii są Bartosz Bartniczak oraz Katarzyna Trzeciak.

„Publikacja składa się z ośmiu rozdziałów, w których zawarte zostały zagadnienia dotyczące gospodarki opadami, świadomości, etyki, jakości życia, energetyki, prawa, finansów, ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności, transportu oraz metod i technik zarządzania.”[Bartniczak, s. 3] Pokazuje to szerokość zagadnień poruszanych przez autorów, a związanych z tematyką związaną z zarządzaniem środowiskiem.

Artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego były opracowane wspólnie z Adrianem Zabłockim. Pierwsze wspólne opracowanie tych autorów nosi tytuł „Aspekty prawne funkcjonowania gospodarstw pasiecznych”, drugie natomiast zatytułowane jest „Rola mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w latach 2010-2014 w ochronie populacji pszczół miodnych w Polsce”.

Całość publikacji składa się z 448 stron i została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejsce i rok wydania to Jelenia Góra 2014.

Przytoczony cytat pochodzi z:
Bartosz Bartniczak, Katarzyna Trzeciak (red.) Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem, Wydawnictwo AD REM, Jelenia Góra 2014, s. 3.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1659

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych