Portal Pszczelarski

„Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem”

Projekt własny.

Portal Pszczelarski redaktor Emil Mariusz Szymański monografia naukowa autor Jelenia Góra 2014

Miło nam poinformować, że w świeżo wydanej monografii naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem” zostały opublikowane dwa artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego Emila Mariusza Szymańskiego, których był współautorem. 

Monografie naukowe są obszernymi opracowaniami o charakterze naukowym. Bardzo często dzieło składa się z artykułów różnych autorów pod redakcją naukową. W tym przypadku było opracowanych przez naukowców aż 46 artykułów. Byli to przedstawiciele różnych ośrodków akademickich z terenu całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Publikacja oczywiście była poddana recenzji. Redaktorami naukowymi monografii są Bartosz Bartniczak oraz Katarzyna Trzeciak.

„Publikacja składa się z ośmiu rozdziałów, w których zawarte zostały zagadnienia dotyczące gospodarki opadami, świadomości, etyki, jakości życia, energetyki, prawa, finansów, ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności, transportu oraz metod i technik zarządzania.”[Bartniczak, s. 3] Pokazuje to szerokość zagadnień poruszanych przez autorów, a związanych z tematyką związaną z zarządzaniem środowiskiem.

Artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego były opracowane wspólnie z Adrianem Zabłockim. Pierwsze wspólne opracowanie tych autorów nosi tytuł „Aspekty prawne funkcjonowania gospodarstw pasiecznych”, drugie natomiast zatytułowane jest „Rola mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w latach 2010-2014 w ochronie populacji pszczół miodnych w Polsce”.

Całość publikacji składa się z 448 stron i została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejsce i rok wydania to Jelenia Góra 2014.

Przytoczony cytat pochodzi z:
Bartosz Bartniczak, Katarzyna Trzeciak (red.) Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem, Wydawnictwo AD REM, Jelenia Góra 2014, s. 3.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1547

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Chleb z szafranem i miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Chleb na owsiance z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Domowa musztarda z miodem

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem