Portal Pszczelarski

„Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem”

Projekt własny.

Portal Pszczelarski redaktor Emil Mariusz Szymański monografia naukowa autor Jelenia Góra 2014

Miło nam poinformować, że w świeżo wydanej monografii naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem” zostały opublikowane dwa artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego Emila Mariusza Szymańskiego, których był współautorem. 

Monografie naukowe są obszernymi opracowaniami o charakterze naukowym. Bardzo często dzieło składa się z artykułów różnych autorów pod redakcją naukową. W tym przypadku było opracowanych przez naukowców aż 46 artykułów. Byli to przedstawiciele różnych ośrodków akademickich z terenu całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Publikacja oczywiście była poddana recenzji. Redaktorami naukowymi monografii są Bartosz Bartniczak oraz Katarzyna Trzeciak.

„Publikacja składa się z ośmiu rozdziałów, w których zawarte zostały zagadnienia dotyczące gospodarki opadami, świadomości, etyki, jakości życia, energetyki, prawa, finansów, ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności, transportu oraz metod i technik zarządzania.”[Bartniczak, s. 3] Pokazuje to szerokość zagadnień poruszanych przez autorów, a związanych z tematyką związaną z zarządzaniem środowiskiem.

Artykuły redaktora Portalu Pszczelarskiego były opracowane wspólnie z Adrianem Zabłockim. Pierwsze wspólne opracowanie tych autorów nosi tytuł „Aspekty prawne funkcjonowania gospodarstw pasiecznych”, drugie natomiast zatytułowane jest „Rola mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich w latach 2010-2014 w ochronie populacji pszczół miodnych w Polsce”.

Całość publikacji składa się z 448 stron i została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejsce i rok wydania to Jelenia Góra 2014.

Przytoczony cytat pochodzi z:
Bartosz Bartniczak, Katarzyna Trzeciak (red.) Współczesne uwarunkowania zarządzania środowiskiem, Wydawnictwo AD REM, Jelenia Góra 2014, s. 3.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 1926

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.