Portal Pszczelarski

Rodzina pszczela a pasja pszczelarska

Na zdjęciu: korpus z 10 ramkami i pszczołami. Źródło zdjęcia: kawaiikakkoiisugoi.com/wp-content/uploads/2010/01/bee-hive-close.jpg

rodzina pszczela pasja pszczelarska

Rodzina pszczela a pasja pszczelarska

Zachowanie rodziny pszczelej, jej dokładna organizacja pracy i wyjątkowa mądrość od zawsze fascynuje pszczelarzy. Nic więc dziwnego, że obserwacja pszczół podczas codziennej pracy może zapoczątkować zamiłowanie, które będzie trwało przez całe życie.

Bycie pszczelarzem wymaga ogromnej miłości do pszczół. Nie jest to bowiem zwykłe hobby, ale prawdziwa pasja, która nie przemija i trwa przez długie lata. Jest to również pasja dojrzała i odpowiedzialna – pszczelarz, jako właściciel pasieki jest odpowiedzialny za dobrostan swoich rodzin pszczelich. Dba o ich warunki bytowania, podkarmia, gdy brakuje im pożywienia, a podczas zimy regularnie sprawdza, czy pasieczysko ma się dobrze.

Rodzina pszczela jest dla każdego pszczelarza źródłem nieustannej radości z samego obcowania z pszczołami. Zauważmy, że pszczelarze uwielbiają mówić o swoich pszczołach i obserwować je podczas codziennej pracy. To zamiłowanie nie przemija nawet po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach pszczelarskiego doświadczenia. Bo pszczoły nieustannie zaskakują i nikt, nawet ich wybitny znawca, nie może nigdy powiedzieć, że zna je dobrze. Wiele ich zagadkowych zachowań do dziś nikt nie był w stanie wytłumaczyć.

Pasja pszczelarska jest też wyjątkowa dlatego, że obiekty tej pasji zawsze mamy gdzieś w pobliżu, niemal na wyciągnięcie ręki. Ta bliskość sprawia, że dla pszczelarzy rodziny pszczele są jakby częścią ich własnej rodziny i zawsze ich dobro jest na pierwszym miejscu, bez względu na ilość pracy czy poświęconych środków finansowych. Pszczelarze żyją po prostu w pełnej symbiozie ze swoimi podopiecznymi.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2380

Komentarze z forum pszczelarskiego

bzz

2014-04-01 21:52:41

Witam serdecznie,
tymczasem, zaledwie dwunasty rok od zarażenia.. choroba postępuje. :)
Pozdrawiam, bzz

emil

2014-04-02 10:27:19

Być może zaledwie, ale ile jeszcze lat przed nami jej postępowania ;)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.