Portal Pszczelarski

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Na zdjęciu: fragment strony informacyjnej TYGIEL. Źródło obrazka: tygiel.pollub.pl/kontakt.html

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska marzec 2014 2014 Lublin Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL TYGIEL Politechnika Lubelska Uniwersytet Przyrodniczy Katolicki Uniwersytet Lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W dniach 22-23 marca 2014 roku odbyła się VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL w Lublinie. Organizatorami byli przedstawiciele uczelni lubelskich. Patronat Honorowy nad konferencją objął JM Rektor Politechniki Lubelskiej, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, JM Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, JM Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

22 marca 2014 roku był dniem, w którym rozpoczęła się konferencja TYGIEL. Z całego kraju zjechało do Lublina ponad 200 (!) młodych naukowców. Swoje wystąpienia na tej prestiżowej konferencji zaprezentowali redaktorzy Portalu Pszczelarskiego – Marcin Balana oraz Emil Mariusz Szymański. W ramach konferencji odbyły się cztery panele: społeczno-ekonomiczny, przyrodniczy, medyczny oraz inżynieryjny. Poszczególne panele tematyczne były przedzielone wykładami naukowców z bogatym doświadczeniem.

Autorzy wspólnie zaprezentowali tematy: "Marketingowe i prawne aspekty wykorzystania etykiet na słoiki z miodem", który został omówiony w trakcie panelu społeczno-ekonomicznego oraz "Analiza skuteczności chemicznych metod zwalczania roztoczy Varroa destructor" w panelu przyrodniczym.

Pierwszy z referatów ukazuje kwestie, które pełni etykieta – zarówno korzyści i możliwości z zakresu marketingu, jak również wymogi prawne, jakie powinna spełniać etykieta na słoikach z miodem. Zaprezentowana tematyka ma silne ugruntowanie praktyczne, co oczywiście znacznie podnosi wartość przedstawionej treści. 

Referat omówiony w panelu przyrodniczym stanowił porównanie literatury oraz wyników badań, które dotyczyły efektów działania metod chemicznych na roztocza warrozy. Zestawienie takie pokazuje, że nie ma metody walki, która mogłaby się pochwalić stuprocentową skutecznością przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pszczołom.

Zaprezentowana tematyka wywołała zainteresowanie przedstawicieli wielu nauk, świadczy o tym fakt otrzymania wielu pytań do przedstawionej treści. Redaktorzy z satysfakcją odpowiadali na każde pytanie, które padało od wysłuchujących prezentacji innych prelegentów.

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 2617

Komentarze z forum pszczelarskiego

marcin 2014-03-25 11:18:50

Było świetnie! Tylko wstanie o 3 w nocy, żeby o 4 wyjechać, sprawiło wiele problemów ;-)

emil 2014-03-25 22:25:10

Trzeba być twardym :)

Lukasz_Baniak 2014-03-26 16:45:41

No to faktycznie wycieczkę mieliście. Macie jakieś nagrania?



  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli