BeePower! w Polsce i za granicą

Na rysunku: schemat współpracy projektu BeePower!. Źródło rysunku: materiały przekazane przez Enactus WSZiB.
W tym roku realizowana jest już druga edycja projektu BeePower!. Zarówno w zeszłym, jak i w tym przeprowadzaliśmy szkolenia na uczelniach wyższych oraz w szkołach podstawowych (dla najmłodszych połączone z zabawą). Chcieliśmy uświadomić uczestników, w jakiej sytuacji znajdują się pszczoły. W tegorocznej edycji również współpracujemy z pszczelarzem, a naszym głównym celem jest zasiedlanie uli rodzinami pszczelimi zarówno w Polsce jak i za granicą.
Oprócz szkoleń w szkołach podstawowych i prelekcji w uczelniach wyższych pomagamy zaprzyjaźnionemu pszczelarzowi „rozwinąć” biznes. Innym pszczelarzom pomagamy stawiać ule. Skontaktowaliśmy się z również z leśnikiem, który w połowie marca przekaże nam ok. 20 drzewek, które posadzimy w obrębie pracy pszczół. Nasze akcje opierają się również na wsparciu mentora – czyli doświadczony pszczelarz pomaga amatorom. Jako Enactus WSZiB wspieramy współpracującego z nami doświadczonego pszczelarza marketingowo. Głównie chodzi tu o działania PR w sieci czy w różnych miejscach – np. uczelniach wyższych.
W tym roku wychodzimy z projektem poza granice naszego kraju. W Ugandzie (Afryka) znaleźliśmy grupę ludzi gotowych do założenia własnego biznesu – gospodarstwo pasieczne. Do tej pory przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak zbudować ul od podstaw – krok po kroku. Poszukujemy pszczelarza, z którym będziemy mogli nakręcić krótki filmik instruktażowy, w którym zobrazujemy budowę ula. Poszukujemy także sponsora, który pomoże nam w dostarczeniu niezbędnych narzędzi (tych, których nie posiadają osoby zainteresowane pszczelarstwem w Ugandzie) na miejsce. Zwracamy się o pomoc do organizacji pracujących w Afryce, a nawet do misjonarzy działających w tamtym terenie. Mamy nadzieję, że z pomocą innych uda nam się osiągnąć cel i postawić ule w Afryce.
Liczba wyświetleń artykułu: 6535
Komentarze z forum pszczelarskiego
blondynekkrk 2014-03-05 17:03:18
emil 2014-03-07 17:53:18

Koszty produkcji pszczelej są tak wysokie, że pszczelarstwo przestaje się opłacać 2023
Opolscy pszczelarze są niepocieszeni Dariusz Buzun

Sztuczny miód podobny do naturalnego
Coraz więcej fałszerstw Dariusz Buzun

Rekordowe wsparcie dla pszczelarzy w latach 2020-2022
Rekordowe środki trafiły do polskich pszczelarzy Jakub Wojas

Zdrowy jak Romiód! Przebadano miód z uli z recyklingu 2022
Przebadano romiód - miód z uli z recyklingu Portal Pszczelarski

Najgorszy od 60 lat sezon dla pszczelarzy z Florydy 2022
Złe informacje z Florydy w USA Jakub Wojas

Leioproctus zephyrus - pszczoły z twarzą psa
Nowy gatunek pszczoły? Jakub Wojas

Przegorzan kulisty – roślina miododajna
Wydajność miodowa i wydajność pyłkowa przegorzanu kulistego Anna Celińska
