Portal Pszczelarski

BeePower! w Polsce i za granicą

Na rysunku: schemat współpracy projektu BeePower!. Źródło rysunku: materiały przekazane przez Enactus WSZiB.

Enactus WSZiB BeePower projekt edukacja pszczelarska PR

W tym roku realizowana jest już druga edycja projektu BeePower!. Zarówno w zeszłym, jak i w tym przeprowadzaliśmy szkolenia na uczelniach wyższych oraz w szkołach podstawowych (dla najmłodszych połączone z zabawą). Chcieliśmy uświadomić uczestników, w jakiej sytuacji znajdują się pszczoły. W tegorocznej edycji również współpracujemy z pszczelarzem, a naszym głównym celem jest zasiedlanie uli rodzinami pszczelimi zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Oprócz szkoleń w szkołach podstawowych i prelekcji w uczelniach wyższych pomagamy zaprzyjaźnionemu pszczelarzowi „rozwinąć” biznes. Innym pszczelarzom pomagamy stawiać ule. Skontaktowaliśmy się z również z leśnikiem, który w połowie marca przekaże nam ok. 20 drzewek, które posadzimy w obrębie pracy pszczół. Nasze akcje opierają się również na wsparciu mentora – czyli doświadczony pszczelarz pomaga amatorom. Jako Enactus WSZiB wspieramy współpracującego z nami doświadczonego pszczelarza marketingowo. Głównie chodzi tu o działania PR w sieci czy w różnych miejscach – np. uczelniach wyższych.

W tym roku wychodzimy z projektem poza granice naszego kraju. W Ugandzie (Afryka) znaleźliśmy grupę ludzi gotowych do założenia własnego biznesu – gospodarstwo pasieczne. Do tej pory przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak zbudować ul od podstaw – krok po kroku. Poszukujemy pszczelarza, z którym będziemy mogli nakręcić krótki filmik instruktażowy, w którym zobrazujemy budowę ula. Poszukujemy także sponsora, który pomoże nam w dostarczeniu niezbędnych narzędzi (tych, których nie posiadają osoby zainteresowane pszczelarstwem w Ugandzie) na miejsce. Zwracamy się o pomoc do organizacji pracujących w Afryce, a nawet do misjonarzy działających w tamtym terenie. Mamy nadzieję, że z pomocą innych uda nam się osiągnąć cel i postawić ule w Afryce.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 6535

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-03-05 17:03:18

Poważna sprawa! Trzymam kciuki za realizację projektu!

emil 2014-03-07 17:53:18

My również! Wspieramy tą ideę!



  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie