Portal Pszczelarski

BeePower! w Polsce i za granicą

Na rysunku: schemat współpracy projektu BeePower!. Źródło rysunku: materiały przekazane przez Enactus WSZiB.

Enactus WSZiB BeePower projekt edukacja pszczelarska PR

W tym roku realizowana jest już druga edycja projektu BeePower!. Zarówno w zeszłym, jak i w tym przeprowadzaliśmy szkolenia na uczelniach wyższych oraz w szkołach podstawowych (dla najmłodszych połączone z zabawą). Chcieliśmy uświadomić uczestników, w jakiej sytuacji znajdują się pszczoły. W tegorocznej edycji również współpracujemy z pszczelarzem, a naszym głównym celem jest zasiedlanie uli rodzinami pszczelimi zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Oprócz szkoleń w szkołach podstawowych i prelekcji w uczelniach wyższych pomagamy zaprzyjaźnionemu pszczelarzowi „rozwinąć” biznes. Innym pszczelarzom pomagamy stawiać ule. Skontaktowaliśmy się z również z leśnikiem, który w połowie marca przekaże nam ok. 20 drzewek, które posadzimy w obrębie pracy pszczół. Nasze akcje opierają się również na wsparciu mentora – czyli doświadczony pszczelarz pomaga amatorom. Jako Enactus WSZiB wspieramy współpracującego z nami doświadczonego pszczelarza marketingowo. Głównie chodzi tu o działania PR w sieci czy w różnych miejscach – np. uczelniach wyższych.

W tym roku wychodzimy z projektem poza granice naszego kraju. W Ugandzie (Afryka) znaleźliśmy grupę ludzi gotowych do założenia własnego biznesu – gospodarstwo pasieczne. Do tej pory przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak zbudować ul od podstaw – krok po kroku. Poszukujemy pszczelarza, z którym będziemy mogli nakręcić krótki filmik instruktażowy, w którym zobrazujemy budowę ula. Poszukujemy także sponsora, który pomoże nam w dostarczeniu niezbędnych narzędzi (tych, których nie posiadają osoby zainteresowane pszczelarstwem w Ugandzie) na miejsce. Zwracamy się o pomoc do organizacji pracujących w Afryce, a nawet do misjonarzy działających w tamtym terenie. Mamy nadzieję, że z pomocą innych uda nam się osiągnąć cel i postawić ule w Afryce.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 7294

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-03-05 17:03:18

Poważna sprawa! Trzymam kciuki za realizację projektu!

emil 2014-03-07 17:53:18

My również! Wspieramy tą ideę!



  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu