Portal Pszczelarski

Edukacja pszczelarska najmłodszych

Na zdjęciu: dzieci w pasiece. Źródło zdjęcia: online.citibank.pl/gcd/lp/2012/z2012_05.jpg

edukacja pszczelarska młody pszczelarz Akademia Przyjaciół Pszczół

Edukacja pszczelarska najmłodszych

Pszczoły należą do niezwykle pożytecznych gatunków, ale są tez gatunkiem zagrożonym. Ich ochrona, dbałość o dobrostan i zwiększenie populacji to zadanie na wiele pokoleń naprzód. To dlatego tak ważna jest edukacja pszczelarska już najmłodszych dzieci.

Wycieczka do pasieki może być wyjątkowa lekcją ekologii zarówno dla młodszych maluchów, jak i dla nastolatków. Dzięki temu mogą na własne oczy zobaczyć pszczoły i ich wyjątkowe mieszkania, a także zajrzeć do ich wnętrza. Taka żywa lekcja przyrody jest dużo lepsza niż zwykła książkowa nauka.

Ciekawa inicjatywą, o której należy wspomnieć w przypadku pszczelarskiej edukacji najmłodszych jest Akademia Przyjaciół Pszczół.  Obecnie do tej unikalnej akademii należy ponad 2,5 tysiąca szkół i przedszkoli w całej Polsce. Placówki te w ramach uczestnictwa w programie otrzymują specjalne granty w formie dofinansowania wielu projektów, zgodnych z celami programu. Jest to więc szansa na dofinansowanie pracowni przyrodniczych, ogródków przyszkolnych czy ciekawych wycieczek powiązanych z nauką podaną w zupełnie inny sposób.

Uczestnicy Akademii Przyjaciół Pszczół mają możliwość udziału w ciekawych akcjach i konkursach z nagrodami, ale przede wszystkim - otrzymują ciekawe materiały edukacyjne, które przybliżają dzieciom i młodzież pszczeli świat. Cała wiedza jest podana w lekki i przystępny sposób. Oprócz wycieczek do pasieki w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół odbywają się również akcje sadzenia roślin miododajnych.

Na pewno niejedno dziecko po takich zajęciach odkryje w sobie pszczelarską pasję. Najważniejsze, by miało ją gdzie potem realizować.

Zobacz również:

Dlaczego warto być pszczelarzem za młodu?

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3669

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972

2014-03-03 10:02:35

Uważam, że nauka dzieci o pszczołach to dobry kierunek działań. Myślę, że też w szkołach powinno się na przyrodzie coś więcej wspominać o tych pożytecznych owadach.

emil

2014-03-07 17:57:28

Też jesteśmy tego zdania, stąd promocja edukacji pszczelarskiej i wszelkich działań z nią związanych.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.