Portal Pszczelarski

Wiosenne szkolenie SPP Polanka

Powyżej logo Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka. Projekt własny.

wydarzenie pszczelarskie szkolenie pszczelarskie konferencja pszczelarska luty 2014 2014 Puławy Wiosenne szkolenie SPP Polanka Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich POLANKA SPP Polanka Czesław Jung Leszek Stępień Adam Waloszek Mariusz Gagoś Artur Arszułowicz Jan Narkiewicz-Jodko Sebastian Maćkowski Władysław Huszcza Jan Giza Dariusz Klonowski Lesław Piecuch

Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka zaprasza na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w dniach 21-23.02.2014 r. w hotelu Pikul, ul. Lubelska 65, 24-100 Puławy.

Harmonogram wykładów:

21.02.2014 r. (piątek)
- Cz. Jung - Gospodarka pasieczna na pożytkach spadziowych w warunkach obecnych zagrożeń, 
- L. Stępień - Moje doświadczenia w selekcji matek pszczelich w pasiece pszczelarza,
- A. Waloszek - Moja gospodarka pszczelarska na Śląsku - 50 lat doświadczeń.

22.02.2014 r. (sobota)
- prof. M. Gagoś, lek. wet. A. Arszułowicz - Gospodarka pasieczna w dobie postępującej chemizacji rolnictwa i narastającej lekooporności patogenów, 
- prof. Narkiewicz-Jodko - Pszczoły a GMO, 
- prof. S. Maćkowski - Biofizyka w pasiece. Wykorzystanie laserów do badania miodów odmianowych.

23.02.2014 r. (niedziela)
- prof. W. Huszcza - Wpływ pestycydów nowej generacji na owady i analiza stanu prawnego w przypadku wytrucia pszczół,
- dr J. Giza - Apiterapia alternatywa czy konieczność? Perspektywy rozwoju, 
- A. Waloszek - Ocena współpracy pszczelarza z instytucjami w kwestii badań pszczół i produktów pszczelich, 
- prof. W. Huszcza - Aktualny stan realizacji dyrektyw unijnych w Polsce w zakresie bezpieczeństwa zdrowotności pszczół.

Dodatkowo poza listą wykładów objętych szkoleniem refundowanym przez ARR odbędą się jeszcze dwie prezentacje:
- mgr inż. D. Klonowski - Fondant pszczeli - ciasto cukrowe sporządzone z cukru farmaceutycznego, 
- dr L. Piecuch - Projekt klastra miodowego.

Na szkolenie w ramach złożonego projektu po spełnieniu warunków umowy zawartej z ARR Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka otrzymało w ramach refundacji 11979 zł dla 100 osób objętych tym projektem. Kwota ta obejmuje następujące koszty:
- wynajem sali wykładowej,
- materiały szkoleniowe,
- wynagrodzenie wykładowców,
- wyżywienie słuchaczy 10 zł/osobodzień (serwis kawowy)

SPP Polanka "założyło" tą kwotę za uczestników aby uniknąć nakładów pracy i kosztów przelewów związanych ze zwrotem niewielkich sum dla uczestników. Od tego roku nie są już refundowane koszty noclegów i wyżywienia. W tej sytuacji koszt uczestnictwa pełnego pobytu wynosi:
- 140 zł za 2 noclegi ze śniadaniem,
- 25 zł za piątkową kolację,
- 50 zł za uroczystą kolację w sobotę,
- 60zł za  2 obiady.

Pełny koszt uczestnictwa w szkoleniu to 275 zł. Pieniądze należy wpłacać na konto stowarzyszenia PKO BP O/Sandomierz nr konta 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094

Organizator nie zapewnia rezerwacji noclegów. Miejsca w hotelu należy rezerwować indywidualnie powołując się na Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka:
- Hotel Pikul - ul. Lubelska 65, 24-100 Puławy, tel. (81) 888-22-60 lub 506-032-280
- Hotel IUNG - ul. Al. Królewska 17, 24-100 Puławy, tel. (81) 887-73-06 lub (81) 887-73-07

Stowarzyszenie zachęca do udziału w szkoleniu, gdyż podczas niego najłatwiej będzie podpisać umowy (sprzęt, lawety) oszczędzając czas i koszty na ich wysyłkę i odesłanie kopii. To także pozwoli na ewentualne zagospodarowanie środków w przypadku czyjejś rezygnacji. Odnośnie projektu zakupu pszczół (odkłady, pakiety) i matek pszczelich, ARR wymaga potwierdzenia ich odbioru na piśmie. W związku z powyższym będzie można pobrać formularz, który w tym sezonie po odbiorze pszczół, podpisany należy przesłać do prowadzącego program Zakup Pszczół.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3308

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.