Portal Pszczelarski

Początki firmy Bartnicy

Na obrazku: logo firmy Bartnicy.pl. Źródło obrazka: materiały przekazane przez firmę Bartnicy.pl.

historia barnicy.pl ule tradycja rodzinna pasieka firma

Pszczelarstwo w naszej rodzinie obecne było od zawsze. Tradycje te sięgają kilku pokoleń wstecz. Swoją pasją zaraził nas dziadek, który od blisko 50 lat zajmuje się hodowlą pszczół.

Już od najmłodszych lat mieliśmy styczność z pszczołami i obserwowaliśmy prace w pasiece. Początkowo nie byliśmy zainteresowani kultywowaniem tradycji, jednak z czasem postanowiliśmy spróbować własnych sił. Pierwszym problemem, jaki napotkaliśmy, to niewielki wybór między producentami uli drewnianych oraz wysokimi cenami. Gdy chcieliśmy natomiast kupić ule u mniejszych producentów, okazywało się, że trzeba na nie długo czekać, a ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wtedy to właśnie postanowiliśmy spróbować własnych sił i zbudować ule dla siebie oraz dla pszczelarzy z naszej rodziny.

Pierwsze ule budowaliśmy w oparciu o rysunki techniczne oraz podpatrując konkurencję. Jako, że od lat zawodowo zajmowaliśmy się stolarką, kwestie techniczne nie stanowiły dla nas wielkiego problemu. Wykonane wówczas ule do dziś są przez nas używane. Nieco później, gdy poznaliśmy kilku okolicznych pszczelarzy, okazało się że byli oni zainteresowani ulami naszej produkcji. Jak się z czasem okazało coraz więcej osób zaczęło pytać o nie, a to skłoniło nas do podjęcia ryzyka i rozpoczęcia produkcji na nieco szerszą skalę. Nasz asortyment stale się powiększał, postanowiliśmy więc reklamować nasze produkty za pośrednictwem internetu oraz portali aukcyjnych. Było to bardzo trafne posunięcie, ponieważ pozwoliło to nam na pozyskanie rzeszy potencjalnych odbiorców na terenie całego kraju. Od tej pory zajmować zaczęliśmy się wyłącznie produkcją uli oraz osprzętu do nich.

Nasza firma cały czas się rozwija, oferując pszczelarzom coraz większą ilość akcesoriów, które to przed wprowadzeniem do sprzedaży testowane są w naszej pasiece. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy prowadzeniu własnej pasieki, jesteśmy w stanie doradzić początkującym pszczelarzom od czego zacząć, jakie ule wybrać oraz jak o nie dbać by służyły przez długie lata.Liczba wyświetleń artykułu: 2535

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-02-18 11:18:48

Czyli pasją zarazili starsi. Ja nie mam nikogo w rodzinie kto się zajmuje pszczołami ale czytanie właśnie takich artykułów zachęca mnie do podjęcia działania :) Pozdrawiam i życzę samych sukcesów!

Sylwek 2014-02-18 12:04:49

Zdjęcia w galerii wyglądają elegancko. Widać, że macie fach w rękach.

bartnicy.pl 2014-02-18 19:16:35

Dziękuję i zapraszam do zapoznania się z naszą całą ofertą w razie pytań proszę pisać lub dzwonić.

gabbie 2015-04-05 20:25:10

Solidna firma ule wykonane w sposób profesjonalny ceny konkurencyjne zlecam kolejne zamówienie.

blondynekkrk 2015-04-05 21:47:19

@gabbie, długo trzeba czekać na dostawę, że tak dopytam od drugiej strony :)  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.