Portal Pszczelarski

Początki firmy Bartnicy

Na obrazku: logo firmy Bartnicy.pl. Źródło obrazka: materiały przekazane przez firmę Bartnicy.pl.

historia barnicy.pl ule tradycja rodzinna pasieka firma

Pszczelarstwo w naszej rodzinie obecne było od zawsze. Tradycje te sięgają kilku pokoleń wstecz. Swoją pasją zaraził nas dziadek, który od blisko 50 lat zajmuje się hodowlą pszczół.

Już od najmłodszych lat mieliśmy styczność z pszczołami i obserwowaliśmy prace w pasiece. Początkowo nie byliśmy zainteresowani kultywowaniem tradycji, jednak z czasem postanowiliśmy spróbować własnych sił. Pierwszym problemem, jaki napotkaliśmy, to niewielki wybór między producentami uli drewnianych oraz wysokimi cenami. Gdy chcieliśmy natomiast kupić ule u mniejszych producentów, okazywało się, że trzeba na nie długo czekać, a ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wtedy to właśnie postanowiliśmy spróbować własnych sił i zbudować ule dla siebie oraz dla pszczelarzy z naszej rodziny.

Pierwsze ule budowaliśmy w oparciu o rysunki techniczne oraz podpatrując konkurencję. Jako, że od lat zawodowo zajmowaliśmy się stolarką, kwestie techniczne nie stanowiły dla nas wielkiego problemu. Wykonane wówczas ule do dziś są przez nas używane. Nieco później, gdy poznaliśmy kilku okolicznych pszczelarzy, okazało się że byli oni zainteresowani ulami naszej produkcji. Jak się z czasem okazało coraz więcej osób zaczęło pytać o nie, a to skłoniło nas do podjęcia ryzyka i rozpoczęcia produkcji na nieco szerszą skalę. Nasz asortyment stale się powiększał, postanowiliśmy więc reklamować nasze produkty za pośrednictwem internetu oraz portali aukcyjnych. Było to bardzo trafne posunięcie, ponieważ pozwoliło to nam na pozyskanie rzeszy potencjalnych odbiorców na terenie całego kraju. Od tej pory zajmować zaczęliśmy się wyłącznie produkcją uli oraz osprzętu do nich.

Nasza firma cały czas się rozwija, oferując pszczelarzom coraz większą ilość akcesoriów, które to przed wprowadzeniem do sprzedaży testowane są w naszej pasiece. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy prowadzeniu własnej pasieki, jesteśmy w stanie doradzić początkującym pszczelarzom od czego zacząć, jakie ule wybrać oraz jak o nie dbać by służyły przez długie lata.Liczba wyświetleń artykułu: 2601

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-02-18 11:18:48

Czyli pasją zarazili starsi. Ja nie mam nikogo w rodzinie kto się zajmuje pszczołami ale czytanie właśnie takich artykułów zachęca mnie do podjęcia działania :) Pozdrawiam i życzę samych sukcesów!

Sylwek 2014-02-18 12:04:49

Zdjęcia w galerii wyglądają elegancko. Widać, że macie fach w rękach.

bartnicy.pl 2014-02-18 19:16:35

Dziękuję i zapraszam do zapoznania się z naszą całą ofertą w razie pytań proszę pisać lub dzwonić.

gabbie 2015-04-05 20:25:10

Solidna firma ule wykonane w sposób profesjonalny ceny konkurencyjne zlecam kolejne zamówienie.

blondynekkrk 2015-04-05 21:47:19

@gabbie, długo trzeba czekać na dostawę, że tak dopytam od drugiej strony :)  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.