Portal Pszczelarski

Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace

Na obrazku powyżej logo akcji Greenpeace - Adoptuj Pszczołę. Źródło obrazka: http://adoptujpszczole.pl

pszczelarstwo w Polsce wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace hotel dla pszczół

Pszczoły, trzmiele i inne owady zapylające od zawsze ciężko pracują, aby na stołach zagościły m.in.: miód, warzywa i owoce. Nastała najwyższa pora na rewanż z naszej strony!

"Adoptuj pszczołę" to najnowsza akcja Greenpeace, której celem jest zbudowanie 100 hoteli dla owadów zapylających w różnych miastach w Polsce. "Dzikie zapylacze", jak mówią o nich działacze Greenpeace, stanowią kluczowy element ekosystemów. Równo skoszone trawniki, czy starannie zgrabione liście, a nie jak mogło się wydawać - hałas i zanieczyszczenie powietrza, powodują, że dla wielu z nich zielone obszary miejskie to pustynia.

Każdy z hoteli ma zapewnić schronienie dla takich owadów jak: pszczoły samotnice, m.in. murarki, samotki, porobnice i trzmiele, a także dla złotooków, biedronek oraz należących do muchówek - bzygów.

Hotele budowane są (bo pierwszy powstał już na warszawskim Mokotowie) ze: słomy, kory, drewna, gliny, potłuczonych doniczek, kawałków cegieł. Oprócz tego w hotelach znajdują się tyczki bambusowe, maty słomiane, suche liście i trawa, kamienie, dachówki.

Koszt jednego hotelu to 800zł.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji, powinien odwiedzić stronę http://adoptujpszczole.pl i przekazać dotację poprzez PayU. "Adopcja" jednej pszczoły to koszt 2zł.

Zobacz również:

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem 

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 11770

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.