Portal Pszczelarski

Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace

Na obrazku powyżej logo akcji Greenpeace - Adoptuj Pszczołę. Źródło obrazka: http://adoptujpszczole.pl

pszczelarstwo w Polsce wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace hotel dla pszczół

Pszczoły, trzmiele i inne owady zapylające od zawsze ciężko pracują, aby na stołach zagościły m.in.: miód, warzywa i owoce. Nastała najwyższa pora na rewanż z naszej strony!

"Adoptuj pszczołę" to najnowsza akcja Greenpeace, której celem jest zbudowanie 100 hoteli dla owadów zapylających w różnych miastach w Polsce. "Dzikie zapylacze", jak mówią o nich działacze Greenpeace, stanowią kluczowy element ekosystemów. Równo skoszone trawniki, czy starannie zgrabione liście, a nie jak mogło się wydawać - hałas i zanieczyszczenie powietrza, powodują, że dla wielu z nich zielone obszary miejskie to pustynia.

Każdy z hoteli ma zapewnić schronienie dla takich owadów jak: pszczoły samotnice, m.in. murarki, samotki, porobnice i trzmiele, a także dla złotooków, biedronek oraz należących do muchówek - bzygów.

Hotele budowane są (bo pierwszy powstał już na warszawskim Mokotowie) ze: słomy, kory, drewna, gliny, potłuczonych doniczek, kawałków cegieł. Oprócz tego w hotelach znajdują się tyczki bambusowe, maty słomiane, suche liście i trawa, kamienie, dachówki.

Koszt jednego hotelu to 800zł.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji, powinien odwiedzić stronę http://adoptujpszczole.pl i przekazać dotację poprzez PayU. "Adopcja" jednej pszczoły to koszt 2zł.

Zobacz również:

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem 

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 12603

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Pasta miodowo-miętowa

Sałatka z kurczakiem, marynowanym pieprzem i miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.