Portal Pszczelarski

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Powyżej logotyp Stowarzyszenia Natura i Człowiek.

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska wykład pszczelarski styczeń 2014 2014 Wrocław Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Kontrowersje z życia pszczół Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek oraz zainteresowanych pszczołami na pierwsze nasze spotkanie w 2014 roku! Odbędzie się ono już 20 stycznia bieżącego roku o 17:20 w sali konferencyjnej we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, przy ulicy Legnickiej 65.

Spotkanie składać będzie się z dwóch części. Liczymy na Państwa zainteresowanie.

Pierwszym punktem programu jest zaplanowany na godzinę 17:20 wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych pod tytułem: Kontrowersje z życia pszczół. W trakcie wykładu poruszone zostaną istotne naszym zdaniem kwestie zapylaczy (a więc nie tylko pszczoły miodnej, lecz również jej dzikich krewnych). Przedstawimy pokrótce fascynujący świat tych niezwykłych i pożytecznych stworzeń. Wskażemy również, jak w prosty sposób każdy z nas może im pomagać.

Następnie o godzinie 18:30 odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków, na które także zapraszamy kandydatów do naszego Stowarzyszenia. Im nas więcej, tym lepiej zadbamy o los zapylaczy. Głównym celem tej części spotkania będzie podsumowanie naszego pierwszego roku działalności oraz debata o tegorocznych planach, założeń oraz celach.

Czy możemy liczyć na Twoją obecność? Serdecznie zapraszamy! Prosimy o potwierdzenia swojego przybycia mailowo: naturaiczlowiek@gmail.com.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3149

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-01-13 08:59:15

Świetny pomysł! Czy będzie podobny wykład organizowany w Krakowie?

michal-trabka 2014-01-13 17:37:08

Ewentualnie w Gdańsku jeszcze można by zorganizować. Pojawiłbym się na pewno!

emil 2014-01-13 20:47:54

Temat bardzo ciekawy i w szerokim ujęciu. Szkoda, że muszę być w tym czasie gdzie indziej.



  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Ogórki z miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo