Portal Pszczelarski

Pszczelarz Ralf Schmidt walczy przed sądem o dzieło swojego życia

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech Ralf Schmidt

Pszczelarz Ralf Schmidt to jeden z tych pszczelarzy, którzy swoją pasiekę stworzyli na wydzierżawionej posiadłości. Teraz po 18 latach, obecny właściciel wypowiedział pszczelarzowi umowę, dlatego pan Ralf Schmidt opowiada swoją historię w mediach i prawnie próbuje przed sądem zmienić decyzję na swoją korzyść.

Posiadłość, na której znajduje się imponującej wielkości pasieka, zlokalizowana jest w mieście Sölde, niedaleko Dortmundu. Tam z dawnej owczarni pan Schmidt stworzył prawdziwą pasiekę, ale jak podkreślają autorzy artykułu, gospodarstwo znane jest także z corocznego dużego festynu rolniczego, gdzie klienci mogą kupić także wyroby pszczele. Jesienią 2024 roku właściciel nieruchomości wypowiedział jednak umowę pszczelarzowi, nie patrząc na to, ile serca włożył w budowę całego gospodarstwa.

Jak zdradza portalowi ruhrnachrichten.de sam poszkodowany, złożył sprzeciw w sądzie i nie zamierza respektować wypowiedzenia, do czasu wydania decyzji przez sąd. Jak wynika z artykułu pan Schmidt zaadoptował starą owczarnię na pasiekę i z własnych środków wyremontował budynek. Pszczelarz dodaje, że wszystko zaczęło się od tego, kiedy na sąsiadujące z owczarnią pole rzepaku przywiózł swoje pszczoły. Wtedy pan Schmidt zobaczył starą owczarnię i zapytał obecnego właściciela czy może z niej stworzyć pasiekę. To było w 1997 roku, ale jak dodaje pszczelarz wszystko było ustalone ustnie. Pan Schmidt zainwestował wiele pieniędzy i czasu, by wyremontować budynek o powierzchni ponad 2000 m2 dlatego dziś walczy z obecnym właścicielem i nie zgadza się z wypowiedzeniem umowy.

Opracowano na podstawie

ruhrnachrichten.de, Imker Ralf Schmidt kämpft um sein Lebenswerk "Ich bleibe, bis das Gericht entscheidet", https://www.ruhrnachrichten.de/dortmund-sued/imker-ralf-schmidt-lebenswerk-kuendigung-widerspruch-dortmund-aplerbeck-soelde-weihnachtsmarkt-w984948-2001520406/, Data publikacji: 2025.01.17, Data odczytu: 2025.01.23



Liczba wyświetleń artykułu: 92

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL