Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Bielińca zorganizowali spotkanie aktywizacyjno-kulturalne: Święto Miodu 2024

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Małgorzata Sudoł

W Bielińcu Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, realizując projekt pt. "Miód i pszczoła w kulturze lokalnej", zorganizowało spotkanie aktywizacyjno-kulturalne pod nazwą "Święto Miodu". Wydarzenie to zgromadziło pszczelarzy wraz z rodzinami oraz mieszkańców Bielińca i okolicznych miejscowości. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu, na placu przy Wiejskim Domu Kultury. Uczestnicy mieli okazję spróbować potraw na bazie miodu, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Można było również degustować miody dostarczone przez Regionalne Koło Pszczelarzy "BARĆ" z Bielińca.

Podczas wydarzenia odbyły się także pokazy sprzętu pszczelarskiego, przygotowane przez "Świat Pszczół" z Biszczy oraz RKP "BARĆ" Bieliniec. Jak przystało na Koła Gospodyń Wiejskich, nie mogło zabraknąć konkursu kulinarnego, którego tematem przewodnim były potrawy na bazie miodu.

pszczelarze z Bielińca podczas Święta Miodu w 2024

W skład komisji konkursowej weszli: Katarzyna Woźnik (przewodnicząca), Joanna Małek oraz Mirosław Kus. Pierwsze miejsce przyznano Regionalnemu Kołu Pszczelarskiemu "BARĆ" z Bielińca za zupę dyniową z miodem, prażonymi pestkami dyni i czarnuszką, lody na bazie wiejskiego sera ziarnistego z miodem oraz lemoniadę miodową. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Bielińca za pałki w sosie miodowo-piwnym, gruszki w winie z miodem oraz piwo z propolisem. Trzecie miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Koziarni za śliwki nadziewane orzechami, pomarańczą i miodem.

Nagrody wręczali: burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Stanisław Garbacz; sekretarz Gminy i Miasta Ulanów, Magdalena Hasiak; wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie, Krzysztof Bar; oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec, Piotr Piędel. Prezes Piędel podziękował burmistrzowi Stanisławowi Garbaczowi oraz staroście niżańskiemu, Robertowi Bednarzowi, wręczając im pamiątkowe statuetki.

Najmłodsi uczestnicy imprezy korzystali z dmuchanych placów zabaw i malowania twarzy, a wszyscy chętni do tańca bawili się przy muzyce kapeli VOICE z Woli Zarczyckiej.

Święto Miodu 2024 w Bielińcu



Liczba wyświetleń artykułu: 193

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Biały miód leśny z Mount Oku

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016