Portal Pszczelarski

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Wacław Piędel XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Władysław Ortyl Tadeusz Dylon Lech Mucha Henryk Paszko Józef Garbacz

W dniu 30 września 2023 roku w Rzeszowie odbyło się XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Obchody miały miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Organizatorami byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, oraz Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, Tadeusz Dylon.

Podczas święta można było nabyć produkty związane z pszczelarstwem, przede wszystkim różne gatunki miodu. Odbyły się także wykłady na temat aktualnych problemów pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu. Wręczono odznaczenia, wśród których brązowe odznaki "Zasłużony dla WZP w Rzeszowie" otrzymali pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarzy "BARĆ" w Bielińcu: Lech Mucha i Henryk Paszko.

W konkursie "Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023", organizowanym w ramach XVIII Podkarpackiego Święta Miodu, zwyciężyła "Pasieka na ogrodzie" Wacława Piędla z Bielińca. Wyróżnienie otrzymała pasieka Józefa Garbacza z Wólki Tanewskiej. W konkursie "Producenci nalewek miodowych" drugie miejsce zajął Wacław Piędel za nalewkę "Miodówka malinowa", a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Sudoł za "Nalewkę wiśniową z miodem". W konkursie "Producenci miodów pitnych" pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Sudoł za miód pitny "Pocałunek pszczoły". W konkursie "Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów" wyróżnienie otrzymał Wacław Piędel za miód gryczany.

Większość nagród zdobyli pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu. Nagrody wręczali: Marszałek Władysław Ortyl, V-ce Marszałek Ewa Draus, p.o. prezydent PZP w Warszawie Stanisław Ból oraz prezes WZP w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzenia



Liczba wyświetleń artykułu: 871

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli