Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Wacław Piędel XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Władysław Ortyl Tadeusz Dylon Lech Mucha Henryk Paszko Józef Garbacz

W dniu 30 września 2023 roku w Rzeszowie odbyło się XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Obchody miały miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Organizatorami byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, oraz Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, Tadeusz Dylon.

Podczas święta można było nabyć produkty związane z pszczelarstwem, przede wszystkim różne gatunki miodu. Odbyły się także wykłady na temat aktualnych problemów pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu. Wręczono odznaczenia, wśród których brązowe odznaki "Zasłużony dla WZP w Rzeszowie" otrzymali pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarzy "BARĆ" w Bielińcu: Lech Mucha i Henryk Paszko.

W konkursie "Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023", organizowanym w ramach XVIII Podkarpackiego Święta Miodu, zwyciężyła "Pasieka na ogrodzie" Wacława Piędla z Bielińca. Wyróżnienie otrzymała pasieka Józefa Garbacza z Wólki Tanewskiej. W konkursie "Producenci nalewek miodowych" drugie miejsce zajął Wacław Piędel za nalewkę "Miodówka malinowa", a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Sudoł za "Nalewkę wiśniową z miodem". W konkursie "Producenci miodów pitnych" pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Sudoł za miód pitny "Pocałunek pszczoły". W konkursie "Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów" wyróżnienie otrzymał Wacław Piędel za miód gryczany.

Większość nagród zdobyli pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu. Nagrody wręczali: Marszałek Władysław Ortyl, V-ce Marszałek Ewa Draus, p.o. prezydent PZP w Warszawie Stanisław Ból oraz prezes WZP w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzeniaLiczba wyświetleń artykułu: 251

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Kuskus z warzywami, ziarnami i miodem

Amarantus z miodem i migdałami

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom