Portal Pszczelarski

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Wacław Piędel XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Władysław Ortyl Tadeusz Dylon Lech Mucha Henryk Paszko Józef Garbacz

W dniu 30 września 2023 roku w Rzeszowie odbyło się XVIII Podkarpackie Święto Miodu. Obchody miały miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Organizatorami byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, oraz Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, Tadeusz Dylon.

Podczas święta można było nabyć produkty związane z pszczelarstwem, przede wszystkim różne gatunki miodu. Odbyły się także wykłady na temat aktualnych problemów pszczelarstwa w Polsce i na Podkarpaciu. Wręczono odznaczenia, wśród których brązowe odznaki "Zasłużony dla WZP w Rzeszowie" otrzymali pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarzy "BARĆ" w Bielińcu: Lech Mucha i Henryk Paszko.

W konkursie "Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2023", organizowanym w ramach XVIII Podkarpackiego Święta Miodu, zwyciężyła "Pasieka na ogrodzie" Wacława Piędla z Bielińca. Wyróżnienie otrzymała pasieka Józefa Garbacza z Wólki Tanewskiej. W konkursie "Producenci nalewek miodowych" drugie miejsce zajął Wacław Piędel za nalewkę "Miodówka malinowa", a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Sudoł za "Nalewkę wiśniową z miodem". W konkursie "Producenci miodów pitnych" pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Sudoł za miód pitny "Pocałunek pszczoły". W konkursie "Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów" wyróżnienie otrzymał Wacław Piędel za miód gryczany.

Większość nagród zdobyli pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu. Nagrody wręczali: Marszałek Władysław Ortyl, V-ce Marszałek Ewa Draus, p.o. prezydent PZP w Warszawie Stanisław Ból oraz prezes WZP w Rzeszowie Tadeusz Dylon.

XVIII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja z wydarzenia



Liczba wyświetleń artykułu: 700

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.