Portal Pszczelarski

Niemiecki bank Volksbank Mittlere Schwarzwald eG wspiera organizacje pszczelarskie 2023

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech liczba pszczelarzy

Każdego roku niemiecki Volksbank Mittlere Schwarzwald eG przekazał pokaźną darowiznę wybranym związkom i stowarzyszeniom, działającym w swoim regionie. W 2023 roku wybór padł na 13 związków pszczelarzy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy z Badischer. Dzięki takiej decyzji każdy związek otrzymał od banku 1500 euro. W całości na wszystkie związki bank przeznaczył 19 500 euro.

Jak podkreśla Martin Heinzmann - dyrektor generalny Volksbanku, główną ideą jest promowanie, wspieranie oraz honorowanie wolontariatu. Ponadto wyjaśnił, że obecnie bank wspiera również zrównoważony rozwój, a pszczelarstwo świetnie wpisuje się w tą misję. Czeki z darowizną zostały oficjalnie przekazane 29 sierpnia 2023 r. przedstawicielom poszczególnych związków. Dla Heinzmanna ta idea szczególnie była ważna, ponieważ sam hobbystycznie zajmuje się pszczelarstwem i należy do związku pszczelarzy Kirnbach. 

W Niemczech z roku na rok przybywa pszczelarzy i jest to wynikiem nie tylko troski o zrównoważony rozwój, czy takich akcji jak ta z przekazaniem przez bank darowizny, ale coraz większego zainteresowania hodowlą pszczół pośród społeczeństwa. Według statystyk w 2008 roku w Niemczech zarejestrowanych było 90 000 pszczelarzy, a w 2022 roku liczba ta wzrosła już do 138 000. To bardzo istotne i nie tylko ze względu na zwiększoną produkcję miodu, ale także ze względu na zapylanie roślin i drzew owocowych, które w 80% zapylane są właśnie przez pszczoły miodne.

Netografia

stadtanzeiger-ortenau.de, Bank spendet Imkern 19.500 Euro, https://www.stadtanzeiger-ortenau.de/fischerbach/c-marktplatz/bank-sLiczba wyświetleń artykułu: 259

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Budowa domku dla zapylaczy w Mikołowie 2018 - warsztaty

Skradzione ule w miejscowości Wychódźc 2015

XXI Krakowskie Miodobranie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Słodka sałatka z kurczakiem