Portal Pszczelarski

Niemiecki bank Volksbank Mittlere Schwarzwald eG wspiera organizacje pszczelarskie 2023

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech liczba pszczelarzy

Każdego roku niemiecki Volksbank Mittlere Schwarzwald eG przekazał pokaźną darowiznę wybranym związkom i stowarzyszeniom, działającym w swoim regionie. W 2023 roku wybór padł na 13 związków pszczelarzy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy z Badischer. Dzięki takiej decyzji każdy związek otrzymał od banku 1500 euro. W całości na wszystkie związki bank przeznaczył 19 500 euro.

Jak podkreśla Martin Heinzmann - dyrektor generalny Volksbanku, główną ideą jest promowanie, wspieranie oraz honorowanie wolontariatu. Ponadto wyjaśnił, że obecnie bank wspiera również zrównoważony rozwój, a pszczelarstwo świetnie wpisuje się w tą misję. Czeki z darowizną zostały oficjalnie przekazane 29 sierpnia 2023 r. przedstawicielom poszczególnych związków. Dla Heinzmanna ta idea szczególnie była ważna, ponieważ sam hobbystycznie zajmuje się pszczelarstwem i należy do związku pszczelarzy Kirnbach. 

W Niemczech z roku na rok przybywa pszczelarzy i jest to wynikiem nie tylko troski o zrównoważony rozwój, czy takich akcji jak ta z przekazaniem przez bank darowizny, ale coraz większego zainteresowania hodowlą pszczół pośród społeczeństwa. Według statystyk w 2008 roku w Niemczech zarejestrowanych było 90 000 pszczelarzy, a w 2022 roku liczba ta wzrosła już do 138 000. To bardzo istotne i nie tylko ze względu na zwiększoną produkcję miodu, ale także ze względu na zapylanie roślin i drzew owocowych, które w 80% zapylane są właśnie przez pszczoły miodne.

Netografia

stadtanzeiger-ortenau.de, Bank spendet Imkern 19.500 Euro, https://www.stadtanzeiger-ortenau.de/fischerbach/c-marktplatz/bank-sLiczba wyświetleń artykułu: 248

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele