Portal Pszczelarski

XI Festiwal Pszczół we Frankfurcie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech XI Festiwal Pszczół we Frankfurcie relacja z wydarzenia drzewa bartne

Po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią Koronawirusa, w sobotę 9 września 2023 r. po raz już szósty odbył się Festiwal Pszczół we Frankfurcie. Między godziną 12:00 a 17:00 wszyscy fani pszczół i miodu spotkali się we frankfurckim ogrodzie botanicznym, by posmakować lokalnych produktów, ale również by pozyskać ciekawe informacje na temat świata pszczół, jak i zmian klimatycznych. Na festiwalu zorganizowane zostały poszczególne stoiska, gdzie pszczelarze z Frankfurtu, ale także z terenu Rhein-Main zaprosili gości do słodkiej degustacji. Oprócz tego wszyscy mogli zwiedzać również sam ogród botaniczny, gdzie główną atrakcją były drzewa bartne.

Ponadto eksperci z Instytutu Pszczelarstwa Kirchhein oraz Związku Pszczelarzy z Frankfurtu chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, związane różnorodnością ekosystemu, roślinami czy ochroną pszczół. Na chętnych czekały także wycieczki tematyczne, z czego kilka powiązanych było bezpośrednio z drzewami bartnymi. 

Warto dodać, że wstęp na Festiwal był bezpłatny, ponieważ inicjatywa ta finansowana jest z datków. Całe wydarzenie zorganizowane i prowadzone zostało natomiast przez Iris Seehusen i Sebastaiana Werninga.

Netografia

Frankfurt-tipp.de, Sechstes Frankfurter Bienenfestival: Honig, Imkerei und Naturschutz im Botanischen Garten, https://www.frankfurt-tipp.de/ffm-aktuell/s/ugc/sechstes-frankfurter-bienenfestival-honig-imkerei-und-naturschutz-im-botanischen-garten.html. Data publikacji: 2023.09.05, Data odczytu: 2023.09.08Liczba wyświetleń artykułu: 282

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem