Portal Pszczelarski

Matki, odkłady i pakiety pszczele w 2014 roku

Na zdjęciu: matka pszczela i pszczoły robotnice. Źródło zdjęcia: beeinformed.org/wp-content/uploads/2012/04/IMG_9810-CE.jpg

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich Agencja Rynku Rolnego ARR zakup pszczół refundacja na zakup pszczół refundacja na zakup matek pszczelich refundacja na zakup pakietów pszczelich refundacja na zakup odkładów pszczelich pasieka hodowlana

Matki, odkłady i pakiety pszczele w 2014 roku

W 2014 roku na zakup matek, odkładów i pakietów pszczelich można uzyskać refundację w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” 2014/2015. Na ten cel można uzyskać refundację w wysokości kosztów netto poniesionych na zakup pszczół.

Refundacji w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” podlega zakup matek pszczelich (nieunasiennionych bądź unasiennionych naturalnie lub sztucznie) ze sprawdzonym czerwieniem pochodzących z linii hodowlanych pszczół, dla których prowadzone są księgi lub rejestry. Refundacji podlegają również pakiety i odkłady pszczele, dokonane wyłącznie na potrzeby gospodarstw pasiecznych, posiadających weterynaryjny numer identyfikacyjny lub wpisanych do rejestru PLW.

Aby otrzymać refundację na zakup matek pszczelich, pakietów i odkładów, trzeba dokonywać zakupu w ściśle określonych miejscach. Matki pszczele należy kupować w pasiekach hodowlanych, będących pod oceną prowadzoną przez podmiot upoważniony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także posiadających zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia pszczół w pasiece.

Natomiast zakup pakietów i odkładów będzie refundowany pod warunkiem, że zostaną one kupione w pasiekach realizujących programy hodowlane dla linii hodowlanych, dla których prowadzone są księgi lub rejestry i które posiadają zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia pszczół w pasiece. Można też dokonać zakupu w pasiekach rekomendowanych przez podmiot upoważniony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi, które posiadają weterynaryjny numer identyfikacyjny lub są wpisane do rejestru powiatowego lekarza weterynarii i posiadają zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia pszczół w pasiece.

Opracowano na podstawie:
Realizacja mechanizmu WPR – Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 1.11.2014 r.

Zobacz również:

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto księgi - matki pszczele 2015

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto rejestry - matki pszczele 2015

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto rejestry - matki pszczele 2014

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto księgi - matki pszczele 2014

 

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5528

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy