Portal Pszczelarski

Pasieki, miód w kuchni i tradycje kulinarne Powiatu Tarnowskiego 2023

Informacja prasowa z dnia 2023.08.24 otrzymana od Kreator Treści

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie sierpień 2023 2023 Tarnowska Organizacja Turystyczna

"Pasieki, miód w kuchni i tradycje kulinarne Powiatu Tarnowskiego" - tak brzmi projekt, który będzie realizowany przez Tarnowską Organizację Turystyczną w trakcie dożynek powiatowych na rynku w Ryglicach w niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. (start o godz. 14:00). Bez wątpienia warto odwiedzić strefę miodem płynącą.

Podczas dożynek w Ryglicach powstanie specjalna strefa składająca się z stoisk wystawienniczych, warsztatowych i edukacyjnych z udziałem pszczelarzy oraz Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Będą pokazy kulinarne przedstawiające, jak można wykorzystać miód w kuchni. Przewidzieliśmy też stoisko informacyjne, na którym zostaną przeprowadzone warsztaty – tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Degustacje i edukacja kulinarna, to jedno, natomiast równie ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na jakże istotną rolę pszczół i dziko żyjących zapylaczy oraz na problemy, z jakimi zmagają się te pożyteczne owady.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bogaty mamy region, jeśli chodzi o pasieki i wytwarzane miody. Chcemy przybliżyć pracę pszczelarza i uświadomić mieszkańców regionu o ważnej roli bezpośrednich zakupów miodu od lokalnych pszczelarzy. Konsekwencje spadku populacji pszczół boleśnie odczujemy. Dlatego musimy też dbać o rośliny miododajne i ich nasadzenia – dodają członkowie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Wydarzenie jest elementem szerszego projektu, w ramach którego przewidziano jeszcze wykonanie nasadzenia co najmniej 100 roślin (drzew, krzewów etc.) miododajnych w przestrzeni publicznej gminy Ryglice i opracowanie filmiku z nasadzeń promującego potrzebę ochrony zapylaczy. Wcześniej zorganizowano warsztaty dla dzieci. Zajęcia miały miejsce w pasiece społecznej przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Podczas spotkania uwrażliwiano uczniów na temat roli i znaczenia pszczół dla ludzi oraz całego środowiska.Liczba wyświetleń artykułu: 677

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim