Portal Pszczelarski

Niemieccy pszczelarze chwalą rok 2023. Dlaczego w tym roku zbiory będą lepsze niż w poprzednich latach?

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech zbiory miodu miód z Niemiec niemiecki miód

Jak wynika z danych, zebranych z całego terytorium Niemiec, już wioną pszczelarze w Niemczech zebrali znacznie więcej miodu, niż w poprzednich latach. Według danych zebranych przez specjalistyczny ośrodek do spraw pszczół i pszczelarstwa w Mayen, średnio na każdą rodzinę pszczół zebrano 18,4 kilograma, co oznacza około 3,1 kilograma więcej niż wynosiła średnia z poprzednich lat.

Na początku roku pogoda nie dopisywała, a pszczoły z powodu wysokich opadów deszczu pozostawały w ulach, dlatego początki zbiorów nie były udane. Dla porównania instytut podaje, że w zeszłym roku w tym samym czasie liczba przekraczała 20 kilogramów miodu. Jak więc relacjonuje również Christoph Otten kierownik specjalistycznego ośrodka rok pszczeli rozpoczął się późno, ale potem dzięki pogodzie pszczoły znalazły dużo nektaru i mogły zacząć produkować więcej miodu.

Szacuje się, że w Niemczech istnieje około 1,1 miliona rodzin pszczelich i 170 000 pszczelarzy. Z czego 6400 wzięło udział w tym badaniu, które swoim zasięgiem objęło zbiory wiosenne trwające do połowy czerwca. Najlepsze plony uzyskali pszczelarze ze wschodnich Niemiec z rejonów Szlezwik – Holsztyn, Saksonii – Anhalt, Meklemburgii i Turyngii, gdzie zbiory szczególnie były obfite i wyniosły aż 28 kilogramów.

Netografia

zdf.de, Warum die Honigernte 2023 gut ausfällt, https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/honig-ernte-bienen-imker-erfolg-100.html, Data publikacji: 2023.07.29, Data odczytu: 2023.07.29



Liczba wyświetleń artykułu: 1030

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich