Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Niemieccy pszczelarze coraz bardziej odczuwają skutki wojny cenowej na rynku światowym 2023

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech Niemieckie Stowarzyszenie Zawodowych i Komercyjnych Pszczelarzy Annette Seehaus-Arnold cena miodu niemiecki miód miód z Niemiec miód z Chin miód z Turcji

Według Annette Seehaus-Arnold prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Zawodowych i Komercyjnych Pszczelarzy (DBIB) interesy niemieckich pszczelarzy coraz bardziej cierpią z powodu skutków wojny cenowej na światowym rynku miodu.

Mimo tego, że ceny miodów wzrosły od 10 do 20 procent w stosunku do poprzednich lat, to i tak nie są w stanie one pokryć całkowitych kosztów, jakie ponoszą pszczelarze w związku z produkcją i sprzedażą miodu. Powodem tej sytuacji jest wzrost między innymi cen szkła, cukru do karmienia pszczół, ale też zawirowania na rynku cen paliw czy wyższe koszty, związane z zatrudnianiem personelu. Dlatego 500 gram miodu wyprodukowanego w Niemczech kosztuje około 10-15 Euro, a dużą konkurencją są miody sprowadzane z Turcji czy z Chin, na które coraz częściej decydują się niemieccy konsumenci.

Bibliografia

n-tv.de, Niemieccy pszczelarze coraz bardziej cierpią z powodu wojny cenowej na rynku światowym, https://www.n-tv.de/ticker/Deutsche-Imker-leiden-zunehmend-unter-dem-Preiskampf-am-Weltmark-article24283277.html, Data publikacji: 2023.07.25. Data odczytu: 2023.07.25Liczba wyświetleń artykułu: 353

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Banan w cieście