Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Kradzież 4 uli w Gostkowicach 2023

pszczelarstwo lubuskie kradzież uli kradzież uli w Gostkowicach Pasieka w Sadzie Paweł Kamiński

W czwartek 13 lipca 2023 r. w "Pasiece w Sadzie" w Gostkowicach doszło do kradzieży pszczelich uli. Złodziej ukradł cztery ule okładowe na ramce wielkopolskiej. Znajdowały się w nich młode pszczoły, które miały się w tym roku przystosować, by w kolejnym roku móc produkować miód. Jak szacują właściciele, w jednej pasiece mogło znajdować się nawet 60 000 pszczół, co oznacza, że złodziej ukradł około 240 000 pszczół.

Właściciel uli Paweł Kamiński wraz ze swoją żoną zajmuje się pasieką hobbystycznie, ale kradzież pasieki uważa dla siebie za ogromną stratę, dlatego wyznaczył nagrodę wysokości 1000 złotych dla osoby, która mogła coś widzieć w dniu kradzieży i chętnie podzieli się takimi wiadomościami z policją czy bezpośrednio z właścicielem pasieki. Na jednym z portali pan Paweł podaje także numer, pod którym można się z nim kontaktować w tej sprawie – +48 781 276 715.

Bibliografia

gorzowianin.com Ktoś ukradł pszczele ule. Właściciel wyznaczył nagrodę. https://gorzowianin.com/wiadomosc/21784-ktos-ukradl-pszczele-ule-wlasciciel-wyznaczyl-nagrode.htm Data publikacji: 2023. 07.15. Data odczytu: 2023.07.24Liczba wyświetleń artykułu: 172

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.