Portal Pszczelarski

Kradzież 4 uli w Gostkowicach 2023

pszczelarstwo lubuskie kradzież uli kradzież uli w Gostkowicach Pasieka w Sadzie Paweł Kamiński

W czwartek 13 lipca 2023 r. w "Pasiece w Sadzie" w Gostkowicach doszło do kradzieży pszczelich uli. Złodziej ukradł cztery ule okładowe na ramce wielkopolskiej. Znajdowały się w nich młode pszczoły, które miały się w tym roku przystosować, by w kolejnym roku móc produkować miód. Jak szacują właściciele, w jednej pasiece mogło znajdować się nawet 60 000 pszczół, co oznacza, że złodziej ukradł około 240 000 pszczół.

Właściciel uli Paweł Kamiński wraz ze swoją żoną zajmuje się pasieką hobbystycznie, ale kradzież pasieki uważa dla siebie za ogromną stratę, dlatego wyznaczył nagrodę wysokości 1000 złotych dla osoby, która mogła coś widzieć w dniu kradzieży i chętnie podzieli się takimi wiadomościami z policją czy bezpośrednio z właścicielem pasieki. Na jednym z portali pan Paweł podaje także numer, pod którym można się z nim kontaktować w tej sprawie – +48 781 276 715.

Bibliografia

gorzowianin.com Ktoś ukradł pszczele ule. Właściciel wyznaczył nagrodę. https://gorzowianin.com/wiadomosc/21784-ktos-ukradl-pszczele-ule-wlasciciel-wyznaczyl-nagrode.htm Data publikacji: 2023. 07.15. Data odczytu: 2023.07.24Liczba wyświetleń artykułu: 446

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.