Portal Pszczelarski

Użądlenie pszczoły zaowocowało miłością do pszczół

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Bee Girl

Wszyscy powinni zgodzić się, z tym że edukacja i ochrona pszczół to bardzo ważne tematy. Warto też zwrócić uwagę na ludzi, którzy troszczą się o pszczoły. Za tymi osobami zawsze są jakieś historie. Czasem naprawdę nietuzinkowe.

Prawdopodobnie niewiele osób miało okazję usłyszeć o organizacji Bee Girl. Niemniej jest to bardzo ważna inicjatywa, wszak chodzi o wspomnianą już edukację i ochronę pszczół. Za założenie tej organizacji odpowiada Sarah Red-Laird. Sarah od dziecka fascynowała się owadami, ale jej przygoda z pszczołami nie zaczęła się najlepiej, bo od użądlenia. 

Użądlenie mogło spowodować niechęć do pszczół. W zasadzie nawet nie byłoby w tym nic dziwnego. Sarah jednak nie zniechęciła się. Na tym nie koniec, bo dziewczyna po prostu pokochała te owady. Być może rodzice myśleli, że to dziecięca miłość, ale przyszłość pokazała coś zgoła innego. Sarah Red-Laird postawiła na edukację ukierunkowaną z myślą o pszczołach. Co więcej, napisała nawet pracę naukową poświęconą pszczelarstwu! 

Wspomniana organizacja "Bee Girl" powstała w 2010 roku w Aschland (stan Oregon). Warte podkreślenia jest również to, że mowa o organizacji non-profit. Jeżeli ktoś miał wątpliwości dotyczące miłości do pszczół, to teraz chyba wszystko jest już jasne. Misją działalności można określić ochronę tych owadów (i ich siedlisk) oraz edukację najmłodszych. Już małe dzieci powinny wiedzieć, że pszczoły to pożyteczne owady. 

Interesujące jest też to, że każdego roku mamy do czynienia z organizowaniem warsztatów "Kids and Bees". Celem tych warsztatów jest przepracowanie naturalnego strachu przed użądleniem (strach nie jest niczym dziwnym) i zamiana tego w coś dobrego. Krótko mówiąc, dzieci powinny być ciekawe pszczół. 

Na początku funkcjonowania organizacji odbywała się nawet nauka pszczelarstwa. Po pewnym czasie Sarah jednak z tego zrezygnowała, co nie oznacza, że los pszczół stał się dla niej obojętny.

Netografia

swiatoze.pl, Użądlenie zmieniło jej życie. Dziś zachęca do ochrony pszczół, https://swiatoze.pl/uzadlenie-zmienilo-jej-zycie-dzis-zacheca-do-ochrony-pszczol/, Data publikacji: 2023.05.19, Data odczytu: 2023.05.26Liczba wyświetleń artykułu: 462

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Chleb na owsiance z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie