Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Użądlenie pszczoły zaowocowało miłością do pszczół

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Bee Girl

Wszyscy powinni zgodzić się, z tym że edukacja i ochrona pszczół to bardzo ważne tematy. Warto też zwrócić uwagę na ludzi, którzy troszczą się o pszczoły. Za tymi osobami zawsze są jakieś historie. Czasem naprawdę nietuzinkowe.

Prawdopodobnie niewiele osób miało okazję usłyszeć o organizacji Bee Girl. Niemniej jest to bardzo ważna inicjatywa, wszak chodzi o wspomnianą już edukację i ochronę pszczół. Za założenie tej organizacji odpowiada Sarah Red-Laird. Sarah od dziecka fascynowała się owadami, ale jej przygoda z pszczołami nie zaczęła się najlepiej, bo od użądlenia. 

Użądlenie mogło spowodować niechęć do pszczół. W zasadzie nawet nie byłoby w tym nic dziwnego. Sarah jednak nie zniechęciła się. Na tym nie koniec, bo dziewczyna po prostu pokochała te owady. Być może rodzice myśleli, że to dziecięca miłość, ale przyszłość pokazała coś zgoła innego. Sarah Red-Laird postawiła na edukację ukierunkowaną z myślą o pszczołach. Co więcej, napisała nawet pracę naukową poświęconą pszczelarstwu! 

Wspomniana organizacja "Bee Girl" powstała w 2010 roku w Aschland (stan Oregon). Warte podkreślenia jest również to, że mowa o organizacji non-profit. Jeżeli ktoś miał wątpliwości dotyczące miłości do pszczół, to teraz chyba wszystko jest już jasne. Misją działalności można określić ochronę tych owadów (i ich siedlisk) oraz edukację najmłodszych. Już małe dzieci powinny wiedzieć, że pszczoły to pożyteczne owady. 

Interesujące jest też to, że każdego roku mamy do czynienia z organizowaniem warsztatów "Kids and Bees". Celem tych warsztatów jest przepracowanie naturalnego strachu przed użądleniem (strach nie jest niczym dziwnym) i zamiana tego w coś dobrego. Krótko mówiąc, dzieci powinny być ciekawe pszczół. 

Na początku funkcjonowania organizacji odbywała się nawet nauka pszczelarstwa. Po pewnym czasie Sarah jednak z tego zrezygnowała, co nie oznacza, że los pszczół stał się dla niej obojętny.

Netografia

swiatoze.pl, Użądlenie zmieniło jej życie. Dziś zachęca do ochrony pszczół, https://swiatoze.pl/uzadlenie-zmienilo-jej-zycie-dzis-zacheca-do-ochrony-pszczol/, Data publikacji: 2023.05.19, Data odczytu: 2023.05.26Liczba wyświetleń artykułu: 293

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Sałata rzymska z mandarynkami i ogórkiem

Krem czekoladowo-owocowy z bazylią

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady