Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Eksperci Dobrego Życia opowiedzieli w Śremie o pszczołach 2023

pszczelarstwo wielkopolskie Eksperci Dobrego Życia

Pszczoły to niezwykle pracowite stworzenia, aczkolwiek wydaje się też, że dla wielu z nas owady te są pewną tajemnicą. Przekonać się mogli o tym seniorzy ze Śremu i okolic. Wszystko w ramach spotkania Ekspertów Dobrego Życia.

Cykl spotkań skierowany do seniorów to inicjatywa nie bezpośrednio poświęcona pszczołom. Seniorzy mają okazję dowiedzieć się, jak dobrze żyć i właściwie dbać o siebie bądź bliskich. Po prostu na 25 maja 2023 roku zaplanowano spotkanie dotyczące pszczół. Wydarzenie kolejny raz odbyło się w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie. 

O owadach tych Tomasz Maciejewski z Fundacji Folwark Żabinko. Warte podkreślenia jest również to, że członek Fundacji Folwark Żabinko przybył do seniorów nie tylko z wiedzą – zawsze dobrze jest uatrakcyjnić przemowę. Tym samym można było zaobserwować pomoce naukowe w postaci uli czy ramek, w których możemy znaleźć plastry miodu i produkty pochodzenia pszczelego (w końcu pszczoły produkują nie tylko miód). 

Musimy pamiętać, że z perspektywy człowieka niezwykle istotne jest to, że mowa o owadach, które odpowiadają za zapylanie roślin. Fakt ten pozwala nam cieszyć się owocami czy warzywami. Gdyby nie było pszczół, na sklepowych półkach widoczne byłyby spore pustki. To nie byłby jednak największy problem... Problemów byłoby znacznie więcej.

Netografia 

srem.naszemiasto.pl, Pszczoły tematem Ekspertów Dobrego Życia. Spotkanie w amfiteatrze tym razem w słodkim klimacie, https://srem.naszemiasto.pl/pszczoly-tematem-ekspertow-dobrego-zycia-spotkanie-w/ar/c8-9335859, Data publikacji: 2023.05.25, Data odczytu: 2023.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 145

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Kurczak teriyaki z miodem

Różowe stringi z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi