Portal Pszczelarski

Eksperci Dobrego Życia opowiedzieli w Śremie o pszczołach 2023

pszczelarstwo wielkopolskie Eksperci Dobrego Życia

Pszczoły to niezwykle pracowite stworzenia, aczkolwiek wydaje się też, że dla wielu z nas owady te są pewną tajemnicą. Przekonać się mogli o tym seniorzy ze Śremu i okolic. Wszystko w ramach spotkania Ekspertów Dobrego Życia.

Cykl spotkań skierowany do seniorów to inicjatywa nie bezpośrednio poświęcona pszczołom. Seniorzy mają okazję dowiedzieć się, jak dobrze żyć i właściwie dbać o siebie bądź bliskich. Po prostu na 25 maja 2023 roku zaplanowano spotkanie dotyczące pszczół. Wydarzenie kolejny raz odbyło się w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie. 

O owadach tych Tomasz Maciejewski z Fundacji Folwark Żabinko. Warte podkreślenia jest również to, że członek Fundacji Folwark Żabinko przybył do seniorów nie tylko z wiedzą – zawsze dobrze jest uatrakcyjnić przemowę. Tym samym można było zaobserwować pomoce naukowe w postaci uli czy ramek, w których możemy znaleźć plastry miodu i produkty pochodzenia pszczelego (w końcu pszczoły produkują nie tylko miód). 

Musimy pamiętać, że z perspektywy człowieka niezwykle istotne jest to, że mowa o owadach, które odpowiadają za zapylanie roślin. Fakt ten pozwala nam cieszyć się owocami czy warzywami. Gdyby nie było pszczół, na sklepowych półkach widoczne byłyby spore pustki. To nie byłby jednak największy problem... Problemów byłoby znacznie więcej.

Netografia 

srem.naszemiasto.pl, Pszczoły tematem Ekspertów Dobrego Życia. Spotkanie w amfiteatrze tym razem w słodkim klimacie, https://srem.naszemiasto.pl/pszczoly-tematem-ekspertow-dobrego-zycia-spotkanie-w/ar/c8-9335859, Data publikacji: 2023.05.25, Data odczytu: 2023.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 281

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Agua fresca z borówek

Marlenka - ciasto z miodem

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności