Portal Pszczelarski

Eksperci Dobrego Życia opowiedzieli w Śremie o pszczołach 2023

pszczelarstwo wielkopolskie Eksperci Dobrego Życia

Pszczoły to niezwykle pracowite stworzenia, aczkolwiek wydaje się też, że dla wielu z nas owady te są pewną tajemnicą. Przekonać się mogli o tym seniorzy ze Śremu i okolic. Wszystko w ramach spotkania Ekspertów Dobrego Życia.

Cykl spotkań skierowany do seniorów to inicjatywa nie bezpośrednio poświęcona pszczołom. Seniorzy mają okazję dowiedzieć się, jak dobrze żyć i właściwie dbać o siebie bądź bliskich. Po prostu na 25 maja 2023 roku zaplanowano spotkanie dotyczące pszczół. Wydarzenie kolejny raz odbyło się w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim w Śremie. 

O owadach tych Tomasz Maciejewski z Fundacji Folwark Żabinko. Warte podkreślenia jest również to, że członek Fundacji Folwark Żabinko przybył do seniorów nie tylko z wiedzą – zawsze dobrze jest uatrakcyjnić przemowę. Tym samym można było zaobserwować pomoce naukowe w postaci uli czy ramek, w których możemy znaleźć plastry miodu i produkty pochodzenia pszczelego (w końcu pszczoły produkują nie tylko miód). 

Musimy pamiętać, że z perspektywy człowieka niezwykle istotne jest to, że mowa o owadach, które odpowiadają za zapylanie roślin. Fakt ten pozwala nam cieszyć się owocami czy warzywami. Gdyby nie było pszczół, na sklepowych półkach widoczne byłyby spore pustki. To nie byłby jednak największy problem... Problemów byłoby znacznie więcej.

Netografia 

srem.naszemiasto.pl, Pszczoły tematem Ekspertów Dobrego Życia. Spotkanie w amfiteatrze tym razem w słodkim klimacie, https://srem.naszemiasto.pl/pszczoly-tematem-ekspertow-dobrego-zycia-spotkanie-w/ar/c8-9335859, Data publikacji: 2023.05.25, Data odczytu: 2023.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 298

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll