Portal Pszczelarski

Sesje apiterapii dla mieszkańców i turystów odwiedzających Wojaszówkę

pszczelarstwo podkarpackie domek do apiinhalacji Jan Obara

Znaczenie pszczół to coś, o czym rozmawia się stosunkowo często. Niemniej jednak można przypuszczać, że wiele osób nie ma pojęcia o tym, iż pszczoły są "lekarstwem" na wiele dolegliwości. Na pewno wiedzą jednak o tym w gminie Wojaszówka.

Czas na apiterapię

Krótko mówiąc, kolejny raz rozpoczęto apiterapię w specjalnym domku. Ponadto to już trzecia edycja dobroczynnych spotkań. Podczas uroczystego otwarcia nowego sezonu mogliśmy zaobserwować uczniów z Wojaszówki. Nie zabrakło też Przewodniczącego Rady Gminy Wojaszówka Józefa Zięby, Wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojaszówce Ewy Górskiej, pszczelarza Jana Obary oraz seniorek i pracowników z Dziennego Domu Senior Wigor w Łączkach Jagiellońskich. Frekwencja była więc naprawdę wysoka. Co więcej, uczniowie przygotowali przedstawienie będące nawiązaniem do pracy i znaczenia pszczół dla człowieka.

Tym samym goście mogli doświadczyć, co to znaczy znaleźć się w świecie pszczół. Po części artystycznej przyszła pora na pierwszą sesję apiterapii. Apiterapia odbyła się w domku, gdzie przebywa około 480 000 pszczół. Nie zabrakło także degustacji miodu.

Pszczeli Domek zostanie udostępniony dla mieszkańców i turystów od czerwca do września. Pojawić się będzie można w soboty i niedziele w godz. 16-20.

Netografia

terazkrosno.pl, Pszczoły lekarstwem na wiele dolegliwości. Domek znów otwarty, https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/19524-pszczoly-lekarstwem-na-wiele-dolegliwosci-domek-z-pszczolami-znow-otwarty, Data publikacji: 2023.05.22, Data odczytu: 2023.05.24Liczba wyświetleń artykułu: 370

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą