Portal Pszczelarski

Piłkarze Jagiellonii dołączyli do pszczelarzy. Była też pszczółka!

pszczelarstwo podlaskie miodobranie Jagiellonia Białystok

Znaczenie pszczół w ekosystemie to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak zawsze jest dobra okazja, aby przypomnieć, że mamy do czynienia z niezwykle pożytecznymi owadami.

Jagiellonia dołączyła do pszczelarzy!

W maju odbywają się pierwsze w sezonie miodobrania. Tak też było w miejskiej pasiece w Białymstoku. Tym samym zbiory rozpoczęto już po raz czwarty, ale po raz pierwszy można było zaobserwować pewnych gości. Na pierwszym miodobraniu zjawili się piłkarze Jagiellonii wraz z klubową maskotką, czyli "pszczółką"!

Na początku mogliśmy mówić o pięciu ulach, z czego cztery były zabytkowe, natomiast jeden nowoczesny. Obecnie uli jest osiem i nikt nie powiedział, że to ostatnie słowo ze strony miasta. Warto też zwrócić uwagę na to, ile miodu wybrano już z miejskiej pasieki – w 2019 roku mieliśmy 98 kg, natomiast w 2022 roku udało się uzbierać już 200 kg, co jest rekordem. Można też usłyszeć o tym, że rekord ten zostanie poprawiony już w tym roku. Takiego zdania jest jeden z doświadczonych pszczelarzy – mówi on o opóźnionej wegetacji roślin miododajnych i jednocześnie podkreśla, że miód jest już do odebrania. Ponadto jego zdaniem mokre i chłodne wiosny charakteryzują się większą wydajnością niż te upalne.

Wracając jeszcze do Jagiellonii, relacje z miejskiego miodobrania powinny znaleźć się choćby w klubowej telewizji (o ile już się nie znalazły). W pierwszym podbieraniu miodu udział wzięli: "Pszczółka", Wojciech Łaski i Bartosz Bida.

Netografia

bialystokonline.pl, Miód z miejskiej pasieki wybrany. Do pszczelarza dołączyli piłkarze Jagiellonii, https://www.bialystokonline.pl/miod-z-miejskiej-pasieki-wybrany-do-pszczelarza-dolaczyli-pilkarze-jagiellonii,artykul,136262,1,1.html, Data publikacji: 2023.05.24, Data odczytu: 2023.05.24Liczba wyświetleń artykułu: 511

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczoły w mieście, pogadanka Mistrza Jerzego 2018

Debata o roli pszczół w kontekście społeczno-przyrodniczym

Kradzież uli w miejscowości Staw 2018

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek