Portal Pszczelarski

Piłkarze Jagiellonii dołączyli do pszczelarzy. Była też pszczółka!

pszczelarstwo podlaskie miodobranie Jagiellonia Białystok

Znaczenie pszczół w ekosystemie to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak zawsze jest dobra okazja, aby przypomnieć, że mamy do czynienia z niezwykle pożytecznymi owadami.

Jagiellonia dołączyła do pszczelarzy!

W maju odbywają się pierwsze w sezonie miodobrania. Tak też było w miejskiej pasiece w Białymstoku. Tym samym zbiory rozpoczęto już po raz czwarty, ale po raz pierwszy można było zaobserwować pewnych gości. Na pierwszym miodobraniu zjawili się piłkarze Jagiellonii wraz z klubową maskotką, czyli "pszczółką"!

Na początku mogliśmy mówić o pięciu ulach, z czego cztery były zabytkowe, natomiast jeden nowoczesny. Obecnie uli jest osiem i nikt nie powiedział, że to ostatnie słowo ze strony miasta. Warto też zwrócić uwagę na to, ile miodu wybrano już z miejskiej pasieki – w 2019 roku mieliśmy 98 kg, natomiast w 2022 roku udało się uzbierać już 200 kg, co jest rekordem. Można też usłyszeć o tym, że rekord ten zostanie poprawiony już w tym roku. Takiego zdania jest jeden z doświadczonych pszczelarzy – mówi on o opóźnionej wegetacji roślin miododajnych i jednocześnie podkreśla, że miód jest już do odebrania. Ponadto jego zdaniem mokre i chłodne wiosny charakteryzują się większą wydajnością niż te upalne.

Wracając jeszcze do Jagiellonii, relacje z miejskiego miodobrania powinny znaleźć się choćby w klubowej telewizji (o ile już się nie znalazły). W pierwszym podbieraniu miodu udział wzięli: "Pszczółka", Wojciech Łaski i Bartosz Bida.

Netografia

bialystokonline.pl, Miód z miejskiej pasieki wybrany. Do pszczelarza dołączyli piłkarze Jagiellonii, https://www.bialystokonline.pl/miod-z-miejskiej-pasieki-wybrany-do-pszczelarza-dolaczyli-pilkarze-jagiellonii,artykul,136262,1,1.html, Data publikacji: 2023.05.24, Data odczytu: 2023.05.24



Liczba wyświetleń artykułu: 888

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Ogórki z miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie