Portal Pszczelarski

Piłkarze Jagiellonii dołączyli do pszczelarzy. Była też pszczółka!

pszczelarstwo podlaskie miodobranie Jagiellonia Białystok

Znaczenie pszczół w ekosystemie to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak zawsze jest dobra okazja, aby przypomnieć, że mamy do czynienia z niezwykle pożytecznymi owadami.

Jagiellonia dołączyła do pszczelarzy!

W maju odbywają się pierwsze w sezonie miodobrania. Tak też było w miejskiej pasiece w Białymstoku. Tym samym zbiory rozpoczęto już po raz czwarty, ale po raz pierwszy można było zaobserwować pewnych gości. Na pierwszym miodobraniu zjawili się piłkarze Jagiellonii wraz z klubową maskotką, czyli "pszczółką"!

Na początku mogliśmy mówić o pięciu ulach, z czego cztery były zabytkowe, natomiast jeden nowoczesny. Obecnie uli jest osiem i nikt nie powiedział, że to ostatnie słowo ze strony miasta. Warto też zwrócić uwagę na to, ile miodu wybrano już z miejskiej pasieki – w 2019 roku mieliśmy 98 kg, natomiast w 2022 roku udało się uzbierać już 200 kg, co jest rekordem. Można też usłyszeć o tym, że rekord ten zostanie poprawiony już w tym roku. Takiego zdania jest jeden z doświadczonych pszczelarzy – mówi on o opóźnionej wegetacji roślin miododajnych i jednocześnie podkreśla, że miód jest już do odebrania. Ponadto jego zdaniem mokre i chłodne wiosny charakteryzują się większą wydajnością niż te upalne.

Wracając jeszcze do Jagiellonii, relacje z miejskiego miodobrania powinny znaleźć się choćby w klubowej telewizji (o ile już się nie znalazły). W pierwszym podbieraniu miodu udział wzięli: "Pszczółka", Wojciech Łaski i Bartosz Bida.

Netografia

bialystokonline.pl, Miód z miejskiej pasieki wybrany. Do pszczelarza dołączyli piłkarze Jagiellonii, https://www.bialystokonline.pl/miod-z-miejskiej-pasieki-wybrany-do-pszczelarza-dolaczyli-pilkarze-jagiellonii,artykul,136262,1,1.html, Data publikacji: 2023.05.24, Data odczytu: 2023.05.24



Liczba wyświetleń artykułu: 624

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem