Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Dzień Pszczoły w Racławicach 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Dzień Pszczoły

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół - ważne wydarzenie dla wszystkich tych, którzy troszczą się o dobro tych owadów.

Światowy Dzień Pszczół to oczywiście dobra okazja do zorganizowania różnego rodzaju eventów. Świetnym przykładem jest to, które miało miejsce w Racławicach. Dzieci uczyły się o tym, jak ważne są pszczoły, ale jednocześnie nie zabrakło dobrej zabawy. Wydarzenie, do którego przygotowania trwały kilka tygodni, odbyło się w Szkole Podstawowej w gminie Jerzmanowicie-Przeginia. Organizatorzy podeszli do sprawy poważnie - poruszono rolę pszczół w życiu człowieka i edukację przyrodniczą. Do tego doszła wspomniana zabawa, czyli bal u pszczółki Mai.

O szczegółach można powiedzieć naprawdę wiele – dzieci miały okazję przebrać się za mieszkańców lasu. Nie zabrakło także tortu czy szpinakowych ciast. Skoro mieliśmy bal, to nie mogło zabraknąć wielu gości. Na balu u pszczółki Mai pojawiło się mnóstwo owadów – można było zaobserwować m.in. biedronki, motylki czy żuczki. Za główną atrakcję wydarzenia należy uznać pojawienie się postaci w profesjonalnym kostiumie pszczoły. Tą postacią był jeden z pracowników szkoły. 

Tego typu wydarzenia są niezwykle istotne, ale jednak nie możemy zapomnieć, że na koniec najważniejsze jest wyciągnięcie właściwych wniosków. O środowisko trzeba dbać. Nie może być tak, że o pszczołach pamięta się raz w roku.

Netografia

dziennikpolski24.pl, Dzień Pszczoły w Racławicach. Uczniowie bawili się i uczyli o tym jak ważne są owady dla człowieka, https://dziennikpolski24.pl/dzien-pszczoly-w-raclawicach-uczniowie-bawili-sie-i-uczyli-o-tym-jak-wazne-sa-owady-dla-czlowieka/ar/c1-17569095, Data publikacji: 2023.05.23, Data odczytu: 2023.05.24Liczba wyświetleń artykułu: 157

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami