Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Dzień Pszczoły w Racławicach 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Dzień Pszczoły

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół - ważne wydarzenie dla wszystkich tych, którzy troszczą się o dobro tych owadów.

Światowy Dzień Pszczół to oczywiście dobra okazja do zorganizowania różnego rodzaju eventów. Świetnym przykładem jest to, które miało miejsce w Racławicach. Dzieci uczyły się o tym, jak ważne są pszczoły, ale jednocześnie nie zabrakło dobrej zabawy. Wydarzenie, do którego przygotowania trwały kilka tygodni, odbyło się w Szkole Podstawowej w gminie Jerzmanowicie-Przeginia. Organizatorzy podeszli do sprawy poważnie - poruszono rolę pszczół w życiu człowieka i edukację przyrodniczą. Do tego doszła wspomniana zabawa, czyli bal u pszczółki Mai.

O szczegółach można powiedzieć naprawdę wiele – dzieci miały okazję przebrać się za mieszkańców lasu. Nie zabrakło także tortu czy szpinakowych ciast. Skoro mieliśmy bal, to nie mogło zabraknąć wielu gości. Na balu u pszczółki Mai pojawiło się mnóstwo owadów – można było zaobserwować m.in. biedronki, motylki czy żuczki. Za główną atrakcję wydarzenia należy uznać pojawienie się postaci w profesjonalnym kostiumie pszczoły. Tą postacią był jeden z pracowników szkoły. 

Tego typu wydarzenia są niezwykle istotne, ale jednak nie możemy zapomnieć, że na koniec najważniejsze jest wyciągnięcie właściwych wniosków. O środowisko trzeba dbać. Nie może być tak, że o pszczołach pamięta się raz w roku.

Netografia

dziennikpolski24.pl, Dzień Pszczoły w Racławicach. Uczniowie bawili się i uczyli o tym jak ważne są owady dla człowieka, https://dziennikpolski24.pl/dzien-pszczoly-w-raclawicach-uczniowie-bawili-sie-i-uczyli-o-tym-jak-wazne-sa-owady-dla-czlowieka/ar/c1-17569095, Data publikacji: 2023.05.23, Data odczytu: 2023.05.24Liczba wyświetleń artykułu: 213

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli