Portal Pszczelarski

Dzień Pszczoły w Racławicach 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Dzień Pszczoły

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół - ważne wydarzenie dla wszystkich tych, którzy troszczą się o dobro tych owadów.

Światowy Dzień Pszczół to oczywiście dobra okazja do zorganizowania różnego rodzaju eventów. Świetnym przykładem jest to, które miało miejsce w Racławicach. Dzieci uczyły się o tym, jak ważne są pszczoły, ale jednocześnie nie zabrakło dobrej zabawy. Wydarzenie, do którego przygotowania trwały kilka tygodni, odbyło się w Szkole Podstawowej w gminie Jerzmanowicie-Przeginia. Organizatorzy podeszli do sprawy poważnie - poruszono rolę pszczół w życiu człowieka i edukację przyrodniczą. Do tego doszła wspomniana zabawa, czyli bal u pszczółki Mai.

O szczegółach można powiedzieć naprawdę wiele – dzieci miały okazję przebrać się za mieszkańców lasu. Nie zabrakło także tortu czy szpinakowych ciast. Skoro mieliśmy bal, to nie mogło zabraknąć wielu gości. Na balu u pszczółki Mai pojawiło się mnóstwo owadów – można było zaobserwować m.in. biedronki, motylki czy żuczki. Za główną atrakcję wydarzenia należy uznać pojawienie się postaci w profesjonalnym kostiumie pszczoły. Tą postacią był jeden z pracowników szkoły. 

Tego typu wydarzenia są niezwykle istotne, ale jednak nie możemy zapomnieć, że na koniec najważniejsze jest wyciągnięcie właściwych wniosków. O środowisko trzeba dbać. Nie może być tak, że o pszczołach pamięta się raz w roku.

Netografia

dziennikpolski24.pl, Dzień Pszczoły w Racławicach. Uczniowie bawili się i uczyli o tym jak ważne są owady dla człowieka, https://dziennikpolski24.pl/dzien-pszczoly-w-raclawicach-uczniowie-bawili-sie-i-uczyli-o-tym-jak-wazne-sa-owady-dla-czlowieka/ar/c1-17569095, Data publikacji: 2023.05.23, Data odczytu: 2023.05.24Liczba wyświetleń artykułu: 253

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich