Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Adoptuj Pszczołę 10 - akcja Greenpeace

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Greenpeace Adoptuj Pszczołę

Czas na jubileuszową akcję Adoptuj Pszczołę! Greenpeace już dziesiąty raz zachęca do tego, aby działać na rzecz ochrony owadów zapylających. Co możemy powiedzieć na temat tej akcji?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że chodzi o "adoptowanie wirtualnych pszczół". Taka pomoc też jest ważna i to bardzo. Wystarczy powiedzieć, że pszczoły odgrywają kluczową rolę w kontekście wytwarzania żywności i bogactwa naszego ekosystemu. 

Jeżeli potrzeba więcej szczegółów, to znaczy, że czas zapoznać się z informacjami dostępnymi pod adresem www.adoptujpszczole.pl. Regularne wsparcie zapylaczy to troska o planetę, jak i prezenty. Co powiesz na imienny certyfikat czy ekologiczne nasiona łąkowych roślin miododajnych? Pamiętajmy też o tym, że w tej akcji ważna jest ciągłość. O pszczoły trzeba dbać zawsze. Duże znaczenie w tym wszystkim ma też świadomość. Czy ludzie wiedzą, że aż połowa owadów zapylających występujących w Polsce jest zagrożona wyginięciem? Oczywiście to nie tak, że mowa o problemie, który dotyczy wyłącznie naszego kraju. Mamy do czynienia z kłopotem globalnym. Pszczół ubywa osiem razy szybciej niż gadów, ptaków czy ssaków!

To może przerażać, ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby natychmiast zacząć zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Grozi nam potężna katastrofa ekologiczna, ale tylko od nas zależy, czy ta katastrofa będzie mieć miejsce.

Netografia

greenpeace.org, Greenpeace świętuje dekadę Adoptuj Pszczołę i zachęca do działania na rzecz owadów zapylających, https://www.greenpeace.org/poland/aktualnosci/32873/greenpeace-swietuje-dekade-adoptuj-pszczole-i-zacheca-do-dzialania-na-rzecz-owadow-zapylajacych/, Data publikacji: 2023.05.18, Data odczytu: 2023.05.19Liczba wyświetleń artykułu: 176

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Amarantusowe batoniki z miodem

Torcik naleśnikowy z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.