Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 10 - akcja Greenpeace

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Greenpeace Adoptuj Pszczołę

Czas na jubileuszową akcję Adoptuj Pszczołę! Greenpeace już dziesiąty raz zachęca do tego, aby działać na rzecz ochrony owadów zapylających. Co możemy powiedzieć na temat tej akcji?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że chodzi o "adoptowanie wirtualnych pszczół". Taka pomoc też jest ważna i to bardzo. Wystarczy powiedzieć, że pszczoły odgrywają kluczową rolę w kontekście wytwarzania żywności i bogactwa naszego ekosystemu. 

Jeżeli potrzeba więcej szczegółów, to znaczy, że czas zapoznać się z informacjami dostępnymi pod adresem www.adoptujpszczole.pl. Regularne wsparcie zapylaczy to troska o planetę, jak i prezenty. Co powiesz na imienny certyfikat czy ekologiczne nasiona łąkowych roślin miododajnych? Pamiętajmy też o tym, że w tej akcji ważna jest ciągłość. O pszczoły trzeba dbać zawsze. Duże znaczenie w tym wszystkim ma też świadomość. Czy ludzie wiedzą, że aż połowa owadów zapylających występujących w Polsce jest zagrożona wyginięciem? Oczywiście to nie tak, że mowa o problemie, który dotyczy wyłącznie naszego kraju. Mamy do czynienia z kłopotem globalnym. Pszczół ubywa osiem razy szybciej niż gadów, ptaków czy ssaków!

To może przerażać, ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby natychmiast zacząć zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Grozi nam potężna katastrofa ekologiczna, ale tylko od nas zależy, czy ta katastrofa będzie mieć miejsce.

Netografia

greenpeace.org, Greenpeace świętuje dekadę Adoptuj Pszczołę i zachęca do działania na rzecz owadów zapylających, https://www.greenpeace.org/poland/aktualnosci/32873/greenpeace-swietuje-dekade-adoptuj-pszczole-i-zacheca-do-dzialania-na-rzecz-owadow-zapylajacych/, Data publikacji: 2023.05.18, Data odczytu: 2023.05.19Liczba wyświetleń artykułu: 321

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Amarantusowe batoniki z miodem

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Carpaccio z kaczki w miodowym dressingu

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku