Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół 2023 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół

Wrocław zachęca mieszkańców do tego, aby wysiewać kwietne łąki. Zachęta ta ma związek z akcją „Wrocław dla pszczół”. W ramach tej akcji można otrzymać nasiona roślin miododajnych – i to całkowicie za darmo!

Jaki jest cel?

Za cel kampanii należy uznać poprawę warunków miejskiego życia owadów zapylających. Można także powiedzieć, że chodzi o dwa w jednym – jednocześnie ważne jest równoważenie skutków powiększającej się zabudowy.

Mieszanka nasion daje szanse obsiać mniej więcej dwa metry kwadratowe powierzchni. Gdyby kogoś interesował skład, chodzi głównie o różne odmiany ślazów, kolendry, koniczyny czy błękitnych chabrów. Poza tym należy pamiętać o tym, że dla wegetacji roślinności praca pszczół jest niezbędna. Do tego naturalnie dochodzi możliwość zbierania pyłków i późniejsza produkcja pysznego miodu. Osoby zainteresowane akcją powinny udać się do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej przy alei Śląska. W specjalnym "nasionomacie" dostępny jest zestaw "Pszczeli pożytek". Zestaw ten dostępny jest w dni powszednie.

Akcja po raz pierwszy została zainicjowana w maju 2021 roku. W 2022, jak i trwającym 2023 roku działania zaczęto prowadzić w tym samym miesiącu. Maj to najlepszy czas do wysiewu wyselekcjonowanych nasion.

Netografia

radiowroclaw.pl, Wrocław wspiera żyjące w mieście pszczoły, https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/129780/Wroclaw-wspiera-zyjace-w-miescie-pszczoly, Data publikacji: 2023.05.03, Data odczytu 2023.05.04Liczba wyświetleń artykułu: 754

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczelarz pszczelarzowi wytruł pszczoły

Pszczelarstwo wiosną na Dolnym Śląsku 2017

II Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności