Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Wrocław dla pszczół 2023 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół

Wrocław zachęca mieszkańców do tego, aby wysiewać kwietne łąki. Zachęta ta ma związek z akcją „Wrocław dla pszczół”. W ramach tej akcji można otrzymać nasiona roślin miododajnych – i to całkowicie za darmo!

Jaki jest cel?

Za cel kampanii należy uznać poprawę warunków miejskiego życia owadów zapylających. Można także powiedzieć, że chodzi o dwa w jednym – jednocześnie ważne jest równoważenie skutków powiększającej się zabudowy.

Mieszanka nasion daje szanse obsiać mniej więcej dwa metry kwadratowe powierzchni. Gdyby kogoś interesował skład, chodzi głównie o różne odmiany ślazów, kolendry, koniczyny czy błękitnych chabrów. Poza tym należy pamiętać o tym, że dla wegetacji roślinności praca pszczół jest niezbędna. Do tego naturalnie dochodzi możliwość zbierania pyłków i późniejsza produkcja pysznego miodu. Osoby zainteresowane akcją powinny udać się do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej przy alei Śląska. W specjalnym "nasionomacie" dostępny jest zestaw "Pszczeli pożytek". Zestaw ten dostępny jest w dni powszednie.

Akcja po raz pierwszy została zainicjowana w maju 2021 roku. W 2022, jak i trwającym 2023 roku działania zaczęto prowadzić w tym samym miesiącu. Maj to najlepszy czas do wysiewu wyselekcjonowanych nasion.

Netografia

radiowroclaw.pl, Wrocław wspiera żyjące w mieście pszczoły, https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/129780/Wroclaw-wspiera-zyjace-w-miescie-pszczoly, Data publikacji: 2023.05.03, Data odczytu 2023.05.04Liczba wyświetleń artykułu: 437

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania