Portal Pszczelarski

Wrocław dla pszczół 2023 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Wrocław dla pszczół

Wrocław zachęca mieszkańców do tego, aby wysiewać kwietne łąki. Zachęta ta ma związek z akcją „Wrocław dla pszczół”. W ramach tej akcji można otrzymać nasiona roślin miododajnych – i to całkowicie za darmo!

Jaki jest cel?

Za cel kampanii należy uznać poprawę warunków miejskiego życia owadów zapylających. Można także powiedzieć, że chodzi o dwa w jednym – jednocześnie ważne jest równoważenie skutków powiększającej się zabudowy.

Mieszanka nasion daje szanse obsiać mniej więcej dwa metry kwadratowe powierzchni. Gdyby kogoś interesował skład, chodzi głównie o różne odmiany ślazów, kolendry, koniczyny czy błękitnych chabrów. Poza tym należy pamiętać o tym, że dla wegetacji roślinności praca pszczół jest niezbędna. Do tego naturalnie dochodzi możliwość zbierania pyłków i późniejsza produkcja pysznego miodu. Osoby zainteresowane akcją powinny udać się do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej przy alei Śląska. W specjalnym "nasionomacie" dostępny jest zestaw "Pszczeli pożytek". Zestaw ten dostępny jest w dni powszednie.

Akcja po raz pierwszy została zainicjowana w maju 2021 roku. W 2022, jak i trwającym 2023 roku działania zaczęto prowadzić w tym samym miesiącu. Maj to najlepszy czas do wysiewu wyselekcjonowanych nasion.

Netografia

radiowroclaw.pl, Wrocław wspiera żyjące w mieście pszczoły, https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/129780/Wroclaw-wspiera-zyjace-w-miescie-pszczoly, Data publikacji: 2023.05.03, Data odczytu 2023.05.04



Liczba wyświetleń artykułu: 945

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie

Kurczak w różowej marynacie

Sos malinowo-miodowy

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Żurawina z miodem i wanilią

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia