Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Czy w Warszawie pszczoły i ptaki mogą korzystać z metra?

pszczelarstwo mazowieckie domki dla pszczół

Czy ptaki i pszczoły mogą korzystać z metra? Zdania na ten temat pewnie są podzielone, ale Warszawa jest miastem, w którym sprawa jest jasna. Stołeczne metro dba o komfort pszczół i ptaków.

Dla ptaków przygotowano budki lęgowe, z kolei pszczoły mogą liczyć na ule i łąki kwietne. Dokładnie mówiąc, chodzi o dwa kolejne ule (co oznacza siedem rodzin pszczelich) i 300 mkw. łąk kwietnych (łącznie będzie 1107 mkw). W okresie letnim można spodziewać się kilkudziesięciu gatunków roślin miododajnych. Chodzi choćby o wiesiołki, chabry czy kąkole. Poza tym łąki kwietne to gwarancja dostarczenia nektaru i pyłku. Do tego na Kabatach pojawiły się domki z naturalnych materiałów – wykorzystywano trzcinę i bambusa. Domki te określa się hotelami dla owadów.
Domki/hotele mają ogromne znaczenie wiosną, czyli wtedy, kiedy owady składają jaja. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że w pozostałe pory roku takie obiekty nie są potrzebne. Latem możemy rozmawiać o noclegu i schronieniu, natomiast jesienią są to świetne miejsca do przezimowania. Można też dodać możliwość ochrony przed deszczem, mrozem czy drapieżnikami.

To wszystko pokazuje, że troska o otoczenie (nie chodzi tylko o pszczoły) możliwa jest w różnych okolicznościach.

Netografia

portalsamorzadowy.pl, Ptaki i pszczoły korzystają z metra w Warszawie, https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/ptaki-i-pszczoly-korzystaja-z-metra-w-warszawie,458140.html, Data publikacji: 2023.04.28, Data odczytu: 2023.04.30Liczba wyświetleń artykułu: 204

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Racuchy z bananami i miodem

Placki bananowo-owsiane z miodem

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Tam gdzie dwóch pszczelarzy, tam trzy zdania?

Zapylanie roślin przez pszczoły miodne

Linia pszczół cau: KP

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie