Portal Pszczelarski

Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu Małopolska Pszczoła

pszczelarstwo małopolskie Małopolska Pszczoła

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu "Małopolska Pszczoła" 2023. Co możemy powiedzieć na temat przyznanych dotacji? 

W konkursie brały udział podmioty z całego regionu i można też powiedzieć, że podmioty z całego regionu zostały docenione. W ramach dotacji przeznaczono 450 tys. zł. Pewnie są różne opinie na temat takiej kwoty, ale na wyciąganie wniosków przyjdzie jeszcze czas. W konkursie wyróżniono 19 zadań. 

O szczegółach można opowiadać i opowiadać. Nie zabraknie choćby licznych zasiewów czy nasadzeń roślin miododajnych lub pyłkodajnych. Z drugiej strony mamy też zajęcia edukacyjne i promowanie wiedzy. Powinniśmy rozmawiać na temat roli zapylaczy, potrzebie ich ochrony czy popularyzowaniu dobrych praktyk. Odbiorcami tego wszystkiego w dużej mierze są mieszkańcy województwa małopolskiego. 

Będzie się działo, ale mimo tych licznych działań jest jeszcze coś, na co koniecznie należy zwrócić uwagę. Krótko mówiąc, musimy pamiętać o sobie. Różnego rodzaju projekty są istotne, ale na koniec odpowiedzialność spoczywa na nas wszystkich.

Netografia

limanowa.in, Pieniądze dla LOT na ochronę pszczół, https://limanowa.in/aktualnosci/pieniadze-dla-lot-na-ochrone-pszczol/65468, Data publikacji: 2023.04.27, Data odczytu: 2023.04.27Liczba wyświetleń artykułu: 502

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Bigos z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem