Portal Pszczelarski

To Bee or Not to Bee - akcja pszczelarska 2023

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska To Bee or Not to Bee Netto

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku realizuje projekt, którego celem jest ochrona pszczół. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadeszła pora na wyraźne działania! 

Co się dzieje?

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o projekt "To Bee or Not to Bee". Celem działań jest uwrażliwienie ludzi na los pszczół i innych owadów zapylających. Warto też wiedzieć, że osoby odpowiedzialne za projekt kierują się do osób w każdym wieku.

Troska o pszczoły to sprawa, przy której można mieć sporo zastrzeżeń. Trudno też jednoznacznie określić, na czym polega problem. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że część osób może nie być świadoma tego, co niesie coraz mniejsza liczba pszczół. Trzeba to zmienić! Jak można reagować, kiedy człowiek nie jest w stanie wyczuć zagrożenia? Poza tym niezwykle ważne jest też to, aby po prostu nauczyć się odpowiadać na problemy. 

Osoby odpowiedzialne za projekt zadbały, aby działo się dużo. Możemy rozmawiać o warsztatach, prelekcjach czy wspólnym wysianiu łąki kwietnej. Można też do tego wszystkiego dodać konkurs plastyczny i wycieczkę, której celem jest wizyta w gospodarstwie pasiecznym. 

Środki na realizację projektu uzyskano w związku z akcją "Sąsiedzka Moc". Fundatorem tej akcji jest sieć Netto. Projekt rozpoczął się 17 kwietnia 2023 roku i potrwa do 30 czerwca br.

Netografia

sztafeta.pl, Brońmy pszczoły!, https://sztafeta.pl/2023/04/22/bronmy-pszczoly/, Data publikacji: 2023.04.22, Data odczytu: 2023.04.26Liczba wyświetleń artykułu: 77

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Tofu smażone w ziołach z miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Pierniczki świąteczne z miodem