Portal Pszczelarski

To Bee or Not to Bee - akcja pszczelarska 2023

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska To Bee or Not to Bee Netto

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku realizuje projekt, którego celem jest ochrona pszczół. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadeszła pora na wyraźne działania! 

Co się dzieje?

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o projekt "To Bee or Not to Bee". Celem działań jest uwrażliwienie ludzi na los pszczół i innych owadów zapylających. Warto też wiedzieć, że osoby odpowiedzialne za projekt kierują się do osób w każdym wieku.

Troska o pszczoły to sprawa, przy której można mieć sporo zastrzeżeń. Trudno też jednoznacznie określić, na czym polega problem. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że część osób może nie być świadoma tego, co niesie coraz mniejsza liczba pszczół. Trzeba to zmienić! Jak można reagować, kiedy człowiek nie jest w stanie wyczuć zagrożenia? Poza tym niezwykle ważne jest też to, aby po prostu nauczyć się odpowiadać na problemy. 

Osoby odpowiedzialne za projekt zadbały, aby działo się dużo. Możemy rozmawiać o warsztatach, prelekcjach czy wspólnym wysianiu łąki kwietnej. Można też do tego wszystkiego dodać konkurs plastyczny i wycieczkę, której celem jest wizyta w gospodarstwie pasiecznym. 

Środki na realizację projektu uzyskano w związku z akcją "Sąsiedzka Moc". Fundatorem tej akcji jest sieć Netto. Projekt rozpoczął się 17 kwietnia 2023 roku i potrwa do 30 czerwca br.

Netografia

sztafeta.pl, Brońmy pszczoły!, https://sztafeta.pl/2023/04/22/bronmy-pszczoly/, Data publikacji: 2023.04.22, Data odczytu: 2023.04.26



Liczba wyświetleń artykułu: 574

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Technik pszczelarz - nowy kierunek kształcenia młodzieży w Giebułtowie

Spalony pawilon pszczelarski w Gorzowie Wielkopolskim 2017

Wartość odżywcza na etykiecie z miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Kurczak teriyaki z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem