Portal Pszczelarski

To Bee or Not to Bee - akcja pszczelarska 2023

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska To Bee or Not to Bee Netto

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku realizuje projekt, którego celem jest ochrona pszczół. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadeszła pora na wyraźne działania! 

Co się dzieje?

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o projekt "To Bee or Not to Bee". Celem działań jest uwrażliwienie ludzi na los pszczół i innych owadów zapylających. Warto też wiedzieć, że osoby odpowiedzialne za projekt kierują się do osób w każdym wieku.

Troska o pszczoły to sprawa, przy której można mieć sporo zastrzeżeń. Trudno też jednoznacznie określić, na czym polega problem. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że część osób może nie być świadoma tego, co niesie coraz mniejsza liczba pszczół. Trzeba to zmienić! Jak można reagować, kiedy człowiek nie jest w stanie wyczuć zagrożenia? Poza tym niezwykle ważne jest też to, aby po prostu nauczyć się odpowiadać na problemy. 

Osoby odpowiedzialne za projekt zadbały, aby działo się dużo. Możemy rozmawiać o warsztatach, prelekcjach czy wspólnym wysianiu łąki kwietnej. Można też do tego wszystkiego dodać konkurs plastyczny i wycieczkę, której celem jest wizyta w gospodarstwie pasiecznym. 

Środki na realizację projektu uzyskano w związku z akcją "Sąsiedzka Moc". Fundatorem tej akcji jest sieć Netto. Projekt rozpoczął się 17 kwietnia 2023 roku i potrwa do 30 czerwca br.

Netografia

sztafeta.pl, Brońmy pszczoły!, https://sztafeta.pl/2023/04/22/bronmy-pszczoly/, Data publikacji: 2023.04.22, Data odczytu: 2023.04.26Liczba wyświetleń artykułu: 464

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Miodowa owsianka

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Naleśniki bananowe z miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie