Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

To Bee or Not to Bee - akcja pszczelarska 2023

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska To Bee or Not to Bee Netto

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku realizuje projekt, którego celem jest ochrona pszczół. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadeszła pora na wyraźne działania! 

Co się dzieje?

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o projekt "To Bee or Not to Bee". Celem działań jest uwrażliwienie ludzi na los pszczół i innych owadów zapylających. Warto też wiedzieć, że osoby odpowiedzialne za projekt kierują się do osób w każdym wieku.

Troska o pszczoły to sprawa, przy której można mieć sporo zastrzeżeń. Trudno też jednoznacznie określić, na czym polega problem. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że część osób może nie być świadoma tego, co niesie coraz mniejsza liczba pszczół. Trzeba to zmienić! Jak można reagować, kiedy człowiek nie jest w stanie wyczuć zagrożenia? Poza tym niezwykle ważne jest też to, aby po prostu nauczyć się odpowiadać na problemy. 

Osoby odpowiedzialne za projekt zadbały, aby działo się dużo. Możemy rozmawiać o warsztatach, prelekcjach czy wspólnym wysianiu łąki kwietnej. Można też do tego wszystkiego dodać konkurs plastyczny i wycieczkę, której celem jest wizyta w gospodarstwie pasiecznym. 

Środki na realizację projektu uzyskano w związku z akcją "Sąsiedzka Moc". Fundatorem tej akcji jest sieć Netto. Projekt rozpoczął się 17 kwietnia 2023 roku i potrwa do 30 czerwca br.

Netografia

sztafeta.pl, Brońmy pszczoły!, https://sztafeta.pl/2023/04/22/bronmy-pszczoly/, Data publikacji: 2023.04.22, Data odczytu: 2023.04.26Liczba wyświetleń artykułu: 259

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kukurydziane bułeczki z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem