Portal Pszczelarski

3 stowarzyszenia będą odpowiadać za promocję pszczelarstwa w Krotoszynie w 2023 roku

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska

Znaczenie pszczół to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak są sprawy, o których wypada przypominać jak najczęściej. Rola tych owadów to właśnie jedna z takich spraw.

Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w powiecie krotoszyńskim. Jest to powiat, w którym zdecydowano się na promocję pszczół i pszczelarstwa. Za zadanie to odpowiadać mają trzy stowarzyszenia samorządowe. Na ten cel przeznaczono ponad 230 tys. zł. Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce 25 kwietnia 2023 roku w krotoszyńskim urzędzie miejskim. 

Warte odnotowania jest też to, że mowa o jednym projekcie realizowanym przez wszystkie stowarzyszenia. Za promocję pszczół i pszczelarstwa odpowiadać będą Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski", Lokalna Grupa Działania "Trakt Piastów" i Stowarzyszenie "Wrota Wielkopolski". Wspomniane pieniądze pochodziły z budżetu województwa wielkopolskiego.
Teraz pora na działania. Na pewno oczekiwania można mieć spore. Nie bez znaczenia jest też to, co mogliśmy usłyszeć w krotoszyńskim magistracie. Z magistratu płynie komunikat o tym, że celem jest wzmocnienie kapitału społecznego. Osoby odpowiedzialne za projekt mają poszerzać wiedzę nie tylko w zakresie ochrony środowiska. Istotne są również zmiany klimatyczne! Oczywiście wszystko ma odbywać się poprzez nacisk na promocję pszczół i pszczelarstwa.

Netografia

krotoszynska.pl, W powiecie krotoszyńskim będą promować pszczoły. Ponad 230 tys. zł dotacji, https://www.krotoszynska.pl/rolnictwo/w-powiecie-krotoszynskim-beda-promowac-pszczoly-ponad-230-tys-zl-dotacji/64p17Waz6TdZtFZ32Qy5, Data publikacji: 2023.04.25, Data odczytu: 2023.04.25Liczba wyświetleń artykułu: 54

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Skrzydełka z miodem i chili

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krem jaglany z prażonym jabłkiem, rodzynkami i miodem

Amarantus z miodem i migdałami

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem