Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

3 stowarzyszenia będą odpowiadać za promocję pszczelarstwa w Krotoszynie w 2023 roku

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska

Znaczenie pszczół to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak są sprawy, o których wypada przypominać jak najczęściej. Rola tych owadów to właśnie jedna z takich spraw.

Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w powiecie krotoszyńskim. Jest to powiat, w którym zdecydowano się na promocję pszczół i pszczelarstwa. Za zadanie to odpowiadać mają trzy stowarzyszenia samorządowe. Na ten cel przeznaczono ponad 230 tys. zł. Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce 25 kwietnia 2023 roku w krotoszyńskim urzędzie miejskim. 

Warte odnotowania jest też to, że mowa o jednym projekcie realizowanym przez wszystkie stowarzyszenia. Za promocję pszczół i pszczelarstwa odpowiadać będą Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski", Lokalna Grupa Działania "Trakt Piastów" i Stowarzyszenie "Wrota Wielkopolski". Wspomniane pieniądze pochodziły z budżetu województwa wielkopolskiego.
Teraz pora na działania. Na pewno oczekiwania można mieć spore. Nie bez znaczenia jest też to, co mogliśmy usłyszeć w krotoszyńskim magistracie. Z magistratu płynie komunikat o tym, że celem jest wzmocnienie kapitału społecznego. Osoby odpowiedzialne za projekt mają poszerzać wiedzę nie tylko w zakresie ochrony środowiska. Istotne są również zmiany klimatyczne! Oczywiście wszystko ma odbywać się poprzez nacisk na promocję pszczół i pszczelarstwa.

Netografia

krotoszynska.pl, W powiecie krotoszyńskim będą promować pszczoły. Ponad 230 tys. zł dotacji, https://www.krotoszynska.pl/rolnictwo/w-powiecie-krotoszynskim-beda-promowac-pszczoly-ponad-230-tys-zl-dotacji/64p17Waz6TdZtFZ32Qy5, Data publikacji: 2023.04.25, Data odczytu: 2023.04.25Liczba wyświetleń artykułu: 225

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią