Portal Pszczelarski

3 stowarzyszenia będą odpowiadać za promocję pszczelarstwa w Krotoszynie w 2023 roku

pszczelarstwo wielkopolskie akcja pszczelarska

Znaczenie pszczół to temat, o którym mówi się wiele. Niemniej jednak są sprawy, o których wypada przypominać jak najczęściej. Rola tych owadów to właśnie jedna z takich spraw.

Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w powiecie krotoszyńskim. Jest to powiat, w którym zdecydowano się na promocję pszczół i pszczelarstwa. Za zadanie to odpowiadać mają trzy stowarzyszenia samorządowe. Na ten cel przeznaczono ponad 230 tys. zł. Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce 25 kwietnia 2023 roku w krotoszyńskim urzędzie miejskim. 

Warte odnotowania jest też to, że mowa o jednym projekcie realizowanym przez wszystkie stowarzyszenia. Za promocję pszczół i pszczelarstwa odpowiadać będą Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski", Lokalna Grupa Działania "Trakt Piastów" i Stowarzyszenie "Wrota Wielkopolski". Wspomniane pieniądze pochodziły z budżetu województwa wielkopolskiego.
Teraz pora na działania. Na pewno oczekiwania można mieć spore. Nie bez znaczenia jest też to, co mogliśmy usłyszeć w krotoszyńskim magistracie. Z magistratu płynie komunikat o tym, że celem jest wzmocnienie kapitału społecznego. Osoby odpowiedzialne za projekt mają poszerzać wiedzę nie tylko w zakresie ochrony środowiska. Istotne są również zmiany klimatyczne! Oczywiście wszystko ma odbywać się poprzez nacisk na promocję pszczół i pszczelarstwa.

Netografia

krotoszynska.pl, W powiecie krotoszyńskim będą promować pszczoły. Ponad 230 tys. zł dotacji, https://www.krotoszynska.pl/rolnictwo/w-powiecie-krotoszynskim-beda-promowac-pszczoly-ponad-230-tys-zl-dotacji/64p17Waz6TdZtFZ32Qy5, Data publikacji: 2023.04.25, Data odczytu: 2023.04.25



Liczba wyświetleń artykułu: 468

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Amarantus z miodem i migdałami

Krem jaglany z prażonym jabłkiem, rodzynkami i miodem

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.