Portal Pszczelarski

Koncert dla pszczół murarek w Sandomierzu 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo świętokrzyskie koncert pszczelarski relacja z wydarzenia Agnieszka Pawlikowska Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sandomierzu

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat ochrony pszczół. Świetnym przykładem są wydarzenia z Sandomierza – w mieście tym odbył się koncert charytatywny poświęcony walce o ochronę pszczół murarek. 

Koncert odbył się w sali gimnastycznej Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Za pomysł odpowiadała piątka uczniów. Co więcej, byli to uczniowie realizujący projekt w ramach konkursu "Zwolnieni z teorii". 

Dzięki zebranym pieniądzom akcja informacyjna "Chrońmy Owady Zapylające" będzie mieć większe szanse powodzenia. Zebrane środki zostaną przeznaczone także na zakupienie budek dla pszczół (chodzi o teren miasta i powiatu). Aspekt finansowy oczywiście najbardziej działa na wyobraźnię, ale nie możemy też zapomnieć o wystąpieniach prelegentów. 

Prelegenci powtarzali, jak istotna jest rola pszczół dla całego ekosystemu. Można też było usłyszeć choćby o tym, że podobne wydarzenia powinno się organizować możliwie jak najczęściej. Propagowania wiedzy o murarkach (czy też innych pszczołach) nigdy dość. Na miejscu pojawiła się też Agnieszka Pawlikowska, czyli prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu. Pawlikowska zaprezentowała wykład pt. "Rola Pszczół w Przyrodzie". Całemu wydarzeniu towarzyszył kiermasz. Można było nabyć ciasta, jak i rośliny miododajne.

Akcja została wsparta przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Sandomierzu. Osoby odpowiedzialne za prawidłowy przebieg wydarzenia mogły liczyć na wsparcie finansowe i organizacyjne.

Netografia

sandomierz.naszemiasto.pl, Muzyczny wieczór pod znakiem miodu, pszczoły i charytatywnego kiermaszu w Sandomierzu. Zobacz zdjęcia, https://sandomierz.naszemiasto.pl/muzyczny-wieczor-pod-znakiem-miodu-pszczoly-i/ar/c1-9292049, Data publikacji: 2023.04.18, Data odczytu: 2023.04.21Liczba wyświetleń artykułu: 63

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Dyniowe drożdżowe z awokado

Marchewkowe naleśniki z miodem

Miodowa owsianka

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)