Portal Pszczelarski

W Psarskiem dzieci budowały domki dla dzikich pszczół 2023

pszczelarstwo wielkopolskie domki dla pszczół

W Psarskiem mamy świetlicę socjoterapeutyczną Iskra. Właśnie tam dzieci miały okazję bliżej poznać pszczoły. O szczegółach można powiedzieć wiele – na pewno należy mieć na uwadze, że chodzi o owady, które są niezwykle pożyteczne. Prawdopodobnie najwięcej mówi się o miodzie, ale zasługi pszczół są znacznie większe. Można też powiedzieć, że mieliśmy do czynienia z teorią i praktyką. Krótko mówiąc, dzieci miały okazję budować domki dla pszczół. Budowę domków dla zapylaczy można w ogóle uznać za główny cel warsztatów. 

Warto też wiedzieć, że w kontekście pszczół prawdopodobnie często myślimy o jednym gatunku. Zapewne wielokrotnie słyszy się też, że chodzi o pszczołę miodną. Prawda jest jednak taka, że w Polsce znajdziemy kilkaset gatunków tych niewielkich owadów. Co więcej, wśród nich mamy pszczoły murarki i to właśnie dla tych owadów zbudowano domki. 

Rodzaj murarka obejmuje 18 gatunków pszczół. Najbardziej pospolity gatunek to murarka ogrodowa – gatunek ten występuje na terenie całego kraju. Murarka ogrodowa to przykład pszczół samotnic, które żyją w koloniach. Pszczoła średniej wielkości. Samce mają 8-10 mm, z kolei samice 10-12 mm.

Netografia

srem.naszemiasto.pl, Dzieci budowały domki dla pszczół i nie tylko. Wystarczyły plastikowe butelki i suche badyle! Sprawdź, co się działo w świetlicy w Psarskiem, https://srem.naszemiasto.pl/dzieci-budowaly-domki-dla-pszczol-i-nie-tylko-wystarczyly/ar/c5-9286577, Data publikacji: 2023.04.14, Data odczytu: 2023.04.19

portalogrodniczy.pl, Pszczoła murarka ogrodowa – hodowla, jak zrobić domek, https://poradnikogrodniczy.pl/pszczola-murarka-ogrodowa-hodowla-jak-zrobic-domek.php, data odczytu 2023.04.19Liczba wyświetleń artykułu: 63

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski