Portal Pszczelarski

Czy w Polsce pojawił się miód techniczny?

pszczelarstwo w Polsce miód techniczny Władysław Kosiniak-Kamysz

W ostatnim czasie media żyją aferą zbożową. Niewykluczone jednak, że zboże techniczne to nie wszystko. W Polsce miał pojawić się także techniczny miód! 

Problemy z miodem to temat, do którego w Radiu ZET odniósł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk ten poinformował o telefonach od zaniepokojonych pszczelarzy. Na temat działań trudno w tej chwili wiele powiedzieć. Na pewno istotne jest powołanie specjalnego zespołu parlamentarnego ds. zbadania afery zbożowej, afery drobiowej i pozostałych produktów. Oczywiście trudno jednak przypuszczać, aby pszczelarze byli z tego powodu szczególnie zadowoleni. Z ich perspektywy najważniejsze są namacalne efekty, a na te na pewno przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Poza tym bardzo możliwe, że wiele osób wciąż nie rozumie, na czym polega kłopot. Tym samym dobrze byłoby, abyśmy wrócili może do kwestii zboża. Prokuratura Okręgowa w Zamościu rozpoczęła śledztwo w sprawie zboża technicznego z Ukrainy. Najwięksi producenci mąki w Polsce mieli nie wiedzieć, z czym mają do czynienia. Mieli usłyszeć, że chodzi o polskie zboże spożywcze. Z drugiej strony rolnicy i eksperci informują, że coś takiego jak zboże techniczne nie istnieje. Co więcej, nie ma w tym nic zaskakującego, bo mowa o terminie, który został wprowadzony w sposób sztuczny. Po prostu celem było doprowadzenie do sytuacji, w której ukraińskie zboże nie będzie musiało spełniać żadnych norm. Zresztą mówi się nawet, że termin został wymyślony przez ludzi odpowiedzialnych za import ukraińskiego zboża. 

Czy w najbliższym czasie będzie można mówić o serii przekrętów? Na teraz pewne jest to, że będzie się działo i to sporo.

Netografia

portalspozywczy.pl, Po zbożu technicznym – "techniczny” miód? Pszczelarze zaniepokojeni kolejnym przekrętem, https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/po-zbozu-technicznym-quot-techniczny-quot-miod-pszczelarze-zaniepokojeni-kolejnym-przekretem,222465.html, Data publikacji: 2023.04.14, Data odczytu: 2023.04.19Liczba wyświetleń artykułu: 126

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XXV Forum Pszczelarzy w Przysieku

VI Wojewódzkie Święto Pszczoły w Łodzi

XV Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły