Portal Pszczelarski

Czy w Polsce pojawił się miód techniczny?

pszczelarstwo w Polsce miód techniczny Władysław Kosiniak-Kamysz

W ostatnim czasie media żyją aferą zbożową. Niewykluczone jednak, że zboże techniczne to nie wszystko. W Polsce miał pojawić się także techniczny miód! 

Problemy z miodem to temat, do którego w Radiu ZET odniósł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk ten poinformował o telefonach od zaniepokojonych pszczelarzy. Na temat działań trudno w tej chwili wiele powiedzieć. Na pewno istotne jest powołanie specjalnego zespołu parlamentarnego ds. zbadania afery zbożowej, afery drobiowej i pozostałych produktów. Oczywiście trudno jednak przypuszczać, aby pszczelarze byli z tego powodu szczególnie zadowoleni. Z ich perspektywy najważniejsze są namacalne efekty, a na te na pewno przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Poza tym bardzo możliwe, że wiele osób wciąż nie rozumie, na czym polega kłopot. Tym samym dobrze byłoby, abyśmy wrócili może do kwestii zboża. Prokuratura Okręgowa w Zamościu rozpoczęła śledztwo w sprawie zboża technicznego z Ukrainy. Najwięksi producenci mąki w Polsce mieli nie wiedzieć, z czym mają do czynienia. Mieli usłyszeć, że chodzi o polskie zboże spożywcze. Z drugiej strony rolnicy i eksperci informują, że coś takiego jak zboże techniczne nie istnieje. Co więcej, nie ma w tym nic zaskakującego, bo mowa o terminie, który został wprowadzony w sposób sztuczny. Po prostu celem było doprowadzenie do sytuacji, w której ukraińskie zboże nie będzie musiało spełniać żadnych norm. Zresztą mówi się nawet, że termin został wymyślony przez ludzi odpowiedzialnych za import ukraińskiego zboża. 

Czy w najbliższym czasie będzie można mówić o serii przekrętów? Na teraz pewne jest to, że będzie się działo i to sporo.

Netografia

portalspozywczy.pl, Po zbożu technicznym – "techniczny” miód? Pszczelarze zaniepokojeni kolejnym przekrętem, https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/po-zbozu-technicznym-quot-techniczny-quot-miod-pszczelarze-zaniepokojeni-kolejnym-przekretem,222465.html, Data publikacji: 2023.04.14, Data odczytu: 2023.04.19Liczba wyświetleń artykułu: 1301

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.