Portal Pszczelarski

II Małopolski Dzień dla Klimatu 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie Małopolski Dzień dla Klimatu

W trakcie obchodów II Małopolskiego Dnia dla Klimatu w 2023 działo się naprawdę wiele. Koordynatorzy skoncentrowali się na sadzeniu drzew i znaczeniu owadów zapylających. 

Podczas różnorakich eventów koncentrujemy się na tym, co dzieje się tu i teraz. To zrozumiałe, ale nie można też zapomnieć o przyszłości. Zawsze bardzo ważne jest doprowadzenie do sytuacji, w której mamy zmianę nastawienia. Trzeba zrobić wszystko, aby przyszłość wyglądała lepiej. 

W tym kontekście na pewno istotne jest to, że miejscowi pszczelarze otrzymali ponad pół tysiąca sadzonek drzew owocowych. Chodzi o drzewa starych odmian – jabłoń, wiśnia, czereśnia, grusza, śliwa, morela czy brzoskwinia. Drzewa te zaliczają się do gatunków miododajnych, ale to nie wszystko. Ważna jest choćby większa odporność na szkodniki i choroby. Tym samym można mówić o szansie na znaczące ograniczenia wykonywania zabezpieczających oprysków chemicznych.

Nie można też zapomnieć o warsztatach pszczelarskich, możliwości poznania zawodu pszczelarza czy zapoznaniu się ze znaczeniem wszystkich owadów zapylających – w przyrodzie i w działalności człowieka. Musimy mieć świadomość tego, że spora część pożywienia to zasługa właśnie owadów zapylających.

II Małopolski Dzień dla Klimatu to kampania odbywająca się w związku z projektem LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.

Netografia

dziennikpolski24.pl, Powiat miechowski. Dzień dla Klimatu. Owocowe drzewa i kwietne łąki dla pszczół, https://dziennikpolski24.pl/powiat-miechowski-dzien-dla-klimatu-owocowe-drzewa-i-kwietne-laki-dla-pszczol/ar/c5-17461745, Data publikacji: 2023.04.16, Data odczytu 2023.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 342

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

IX Lubelska Konferencja Pszczelarska

I Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców "Przyroda-Las-Technologia"

V Krzeszowickie Miodobranie